ashdod10 logo

יוסי, תראה ליוסי מי המאמן הכי טוב בליגה...

יוסי מזרחי ומ.ס. אשדוד יארחו ביום שני (20:50) את יוסי אבוקסיס והפועל ת"א, מתוך תקווה לרשום ניצחון ליגה חשוב ולבסס את מעמדם בצמרת הליגה  דוד רביבו: "הפועל ת"א קבוצה עם סגל מדהים, אבל אנחנו בבית יכולים לנצח כל קבוצה" 
שי מלול | ראשון, 02 דצמבר 2012 14:23

 יש משחקים שלא צריך להרחיב לגביהם יתר על המידה, כדי להבין את החשיבות שלהם. כל מפגש בין מ.ס. אשדוד להפועל ת"א הוא מעניין וטעון, ולשם הנוסטלגיה רק נזכיר את המשחק המדהים שהתקיים לפני שתי עונות באצטדיון הי"א בין שתי הקבוצות, בו אשדוד הוליכה 0-3, ובסופו של דבר הסתיים בתוצאת תיקו מדהימה 3-3 (ד"ש לג'ון גרגורי...). בזמן ששתי הקבוצות צמודות בצמרת הטבלה, ועשויות להתמודד יחד עם מכבי ת"א על תואר האליפות, המשחק טעון על אחת כמה וכמה, ובמועדון האשדודי מצפים לראות לפחות 6,000 אשדודים ממלאים את היציעים המרכזיים, בזמן ש-2,000 נוספים עשויים להגיע מת"א כדי לעודד את הקבוצה של חיים רמון. בקרב ביציעים אשדוד צריכה לנצח, למרות שהאוהדים מת"א ידועים כמסורים ורעשניים, עם רפרטואר שירים גדול ומגוון.

עוזר מאמן אשדוד שמואל בוכריס, מאמין שהקהל יגיע לתמוך בקבוצה: "אנחנו ממשיכים לרשום תוצאות טובות מתחילת העונה, ולא מופתעים מזה בכלל. מי שקרא את הריאיון שלי בתחילת העונה בעיתון הזה, זוכר שהצהרתי שנהיה קבוצת צמרת, בזמן שכל הפרשנים סימנו אותנו כאחת המועמדות לרדת ליגה. יש לנו קהל נהדר, שדוחף ותומך בנו מתחילת העונה, ואני מאמין שהם יגיעו בהמוניהם למשחק החשוב מול הפועל ת"א. מדובר באחד המשחקים הכי חשובים שלנו העונה, ואני בטוח שגם אותו נעבור בשלום. הקבוצה מתחברת מקצועית ממשחק למשחק, הצעירים מתחילים להשתלב יותר ואני מעריך שנראה טוב יותר בעתיד".

גם הקפטן דוד רביבו נשמע אופטימי מאוד: "אני חושב שהפועל ת"א היא אחת הקבוצות החזקות בארץ, עם סגל יוצא מן הכלל, אולי הטוב בליגה. מצד שני, אנחנו עושים את העבודה שבוע אחר שבוע, ובמגרש הביתי שלנו, מול קהל תומך ומפרגן, אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה, גם את הפועל ת"א. ברור שאם ניקח שלוש נקודות גם במשחק הזה, זה כבר יעביר מסר לכל הליגה שאשדוד לא במקרה בצמרת הגבוהה, ואני כבר עכשיו מתרגש לקראת המשחק הזה".

מהצד השני של המתרס, בהפועל ת"א נותנים הרבה כבוד לאשדוד, אבל מאמינים שהם יצליחו לחזור מהמשחק בעיר הנמל עם ניצחון. כך הקשר המצוין סלים טועמה: "אין בכלל ספק שמ.ס. אשדוד היא הקבוצה הכי מפתיעה העונה, ומזכירה את היכולת המצויינת של קריית שמונה מהעונה החולפת. אני מאוד נהנה לראות את המשחקים של אשדוד, ורואים שיש יד מקצועית מכוונת. יוסי מזרחי עושה עבודה אדירה במועדון הזה. אנחנו נגיע למשחק הזה במוכנות גבוהה, ויש לנו את הכלים לקחת את שלוש הנקודות. אם אנחנו רוצים לזכות באליפות, צריך לנצח משחקים שכאלה". באשדוד היו מרוצים מאוד מהניצחון בשבת האחרונה על הפועל ר"ג (0-1), משער של הבלם ישראל ראש. זהו היה השער הרביעי בקריירה של ראש הלוחמני. אשדוד אומנם לא הבריקה במשחק החוץ, אך ידעה לעשות את העבודה, לכבוש שער במהלך המחצית הראשונה, ולשמור על היתרון עד לשריקת הסיום. אשדוד הציגה משחק הגנה מסודר, ולא נתנה אפשרות לר"ג החלשה לשחזר את מה שהפועל חיפה עשתה לפני שבועיים לאשדוד (הבקיעה שני שערים בתוספת הזמן...).