ashdod10 logo

אשדוד בשמינית גמר היורוקאפ

הסטוריה באשדוד: קבוצת הנשים של מ.ס אשדוד בכדורסל העפילה לראשונה בתולדות אשדוד לשמינית גמר גביע היורוקאפ. רק 800 צופים הגיעו בחמישי שעבר למשחק הבית האחרון בבית המוקדם מול הרוסיות מסיביר כש-20 דקות של משחק הספיקו לאשדוד על מנת לנצח. היו"ר טלי קריאף: "הגענו לשמינית הגמר ביורוקאפ. אנחנו הלהיט החם של אשדוד ולכן הגיע בזמן שהאולם יתמלא עד אפס מקום. לא יודעת אם תראו בעתיד שחקניות כמו שי דורון ואלישה קלארק באשדוד"
עודד ביגר | חמישי, 18 דצמבר 2014 13:44

20 דקות של כדורסל מדהים במחצית הראשונה הביאו את הניצחון הרביעי של מ.ס אשדוד בכדורסל נשים במסגרת הבית המוקדם ביורוקאפ. את המחצית השנייה ירצו שחקניות אשדוד לשכוח. הן היו באפיסת כוחות, אבל נתנו משחק הגנה בל נשכח שהן כבר בפער של 30 נקודות והרוסיות מסיביר פשוט התמוטטו, ובסיום ניצחה אשדוד בתוצאה 69-46. אשדוד עלתה יחד עם בוטאש אדנה הטורקית והמאבק ביניהן יכריע היום מי תהיה במקום ה- 1 ומי במקום ה- 2 בשמינית גמר גביע היורוקאפ. והיה המשחקים הסתיימו בנוק האוט הטובה מ- 2 משחקים תעלה לרבע הגמר. אין ספק שטלי קריאף ואורי בן סימון עשו הסטוריה בכדורסל הנשי באשדוד, כשהגיעו בפעם הראשונה בהסטוריה למעמד שמינית גמר גביע היורוקאפ. היו"ר טלי קריאף כבר חושבת על השלב הבא של שמינית גמר הגביע: "זו היתה חוויה אירופאית, אני כבר חושבת הלאה על מנת לעבור את השלבים הבאים. יש לנו כוונה לחזק את עצמנו בבוסמנית ובשחקנית זרה ובימים הקרובים נחתים מישהי", אמרה קריאף.

זהו, עכשיו לאחר העפלה לשמינית גמר היורוקאפ השתחרר הלחץ אצלכם?
"כן הלחץ השתחרר, כשידענו שהעפלנו לשלב הבא. תאמין לי אין לי את הזמן להנות מהרגע הנפלא הזה, כי אני חושבת כבר על השלב הבא. אנחנו שוברים את הראש איך להיות יותר טובים על מנת שנעפיל לשלב חצי גמר ואולי לגמר. עבדנו קשה להביא את הקבוצה לאירופה ועכשיו כשהבאנו אותה לשלב הבא ביורוקאפ, אנו רוצים להמשיך ולעבור עוד שלב ועוד שלב והשמיים הם הגבול".

הולכים לקחת גביע?
"אנחנו הולכים על כל התארים, אבל צריך להיות ריאליים. אנו משחקים מול אריות באירופה, מול מועדנים בתקציב ענק של 8-10 מיליון יורו ומה התקציב שלנו? 3 מיליון שקלים זה כמו דוד מול גוליית נקווה שנעשה משהו יפה".

האם את מאוכזבת מהקהל האשדודי?
"כשראיתי באולם 800 אוהדים, צבט לי הלב. תגיד לי אתה למה הם לא באו? שהרי אנחנו ההצגה הכי טובה בישראל. אנחנו עלינו שלב באירופה. מדוע הקהל נשאר בבית? אולי בגלל שהם מגיעים רק למשחקים מול הגדולות, אולי הם הבינו שהכל סגור. הם צריכים להבין שהבנות זקוקות להן לעידוד שלהם, הם השחקן ה- 6 שלנו".
אתם זקוקים לעידוד?
"בוודאי. ל- 30 אוהדים שנסעו איתנו למוסקבה, יש חלק גדול בניצחון שלנו. במוסקבה שי דורון לא האמינה למה שראתה, ואני בטוחה שללא האוהדים, לא היינו מנצחות במוסקבה. לכן האוהדים חייבים להבין שהם חייבים לעודד לאורך כל המשחק, זה ממריץ את הבנות ופוגע ביכולת של הקבוצה היריבה. אסור להכנס לאדישות חייבים לעודד לאורך כל המשחק".
אתם עכשיו בתהליך של בניית אוהדים לקבוצה? 

"כן, זה תהליך ארוך שלוקח שנים. אני מאמינה שבשמינית הגמר תראה אולם מלא. הקהל צריך להבין שאנו זקוקות לו לאורך כל העונה גם במשחקי הבית שלנו בליגה ובגביע המדינה אנו צריכות אוהדים נלהבים שיעודדו כל המשחק".

חוזרים לליגה מול רמת השרון

למרות שהסיבוב הראשון הסתיים, ואשדוד נמצאת במקום הראשון עם 100 אחוז הצלחה במשחקי הליגה, אפשר להבין שבאשדוד בנו קבוצה טובה בלי תקציב גדול שמבוסס על זרות ישראליות ושחקניות צעירות. ביום שני מול רמת השרון שהתחזקה, זה ילך קצת יותר קשה ואוהדי הכדורסל באשדוד חייבים להגיע לעודד את הקבוצה. ביום שני, הקבוצה תתמודד שוב בסיביר והמשחק יהיה קשה יותר, שכן כל הקבוצות התחזקו באופן משמעותי ולכל אחת יש חלום לנצח את אשדוד ולקחת אליפות וגביע.

איפה האוהדים?

שלמה דרעי אחד האוהדים השרופים של הקבוצה, שהיה בין 30 האוהדים שליוו את אשדוד למוסקבה, מאמין שאפשר למלא את האולם של מקיף ז' במשחקים של אירופה וחושב שלמשחק האחרון מול הרוסיות מסיביר חלק מהאוהדים לא הגיעו, בגלל המשחק של מכבי ת"א ובגלל העדר המתח. דרעי: "הייתי אוהד שרוף של הפועל אשדוד בכדורגל, וכאשר בוצע האיחוד חיפשתי משהו אחר וככה הגעתי לקבוצת הכדורסל של הבנות. את כל נושא האוהדים לא בונים ביום אחד, זה לוקח זמן. בשנה שעברה הגיעו אוהדים ממ.ס אשדוד עם דם צעיר שרוצים לדחוף את הקבוצה להצלחות. מרבית האוהדים כיום הם אנשים מבוגרים, וזה הגרעין המבוגר שלפעמים לא מעודד. ואנחנו מלמדים אותם למחוא כפיים ולעודד את השחקניות. מי שיש לו את החיידק - לא חשוב הגיל, הוא יהיה אוהד בנשמה. אני באופן אישי מגיע לכל אימון ולכל משחק חוץ וביתי".

שלמה דרעי, אוהד שרוף במוסקבה

אתם מודעים לכך שהעידוד המאסיבי שלכם עוזר לשחקניות?
"כן כשהיינו במוסקבה, עשינו רעש ועודדנו אותן לאורך כל הדרך. שי דורון אמרה לי 'לא הייתי מאמינה שפה במוסקבה אני מרגישה כמו בבית. אתם השחקן ה- 6 שלנו זה היה כיף לשמוע את זה מהשחקניות'".

ביום שני רמת השרון מגיעה לאשדוד מה יהיה עם הקהל?
"צריך להבין שאולם מלא באוהדים, נותן הרבה מוטיבציה לשחקניות. המשחקים של אשדוד זו ההופעה הכי טובה שיש בישראל, ובחינם האוהדים באים לבנות עם המשפחות ובכל משחק האולם צריך להיות מלא".

ומה לגבי אירופה?
"היתה הופעה נפלאה ביורוקאפ. עכשיו חייבים לעלות לשלב הבא. יש לנו קבוצה נפלאה ואני נהנה מכל רגע ורגע מכדורסל הנשים".