ashdod10 logo

אשדודיות בסגל של מ.ס אשדוד בכדורסל

בפעם הראשונה ששחקניות אשדודיות עולות לקבוצה הבוגרת. ארבעת השחקניות: נועה זליבנסקי, אלינה גלברמן, והתאומות מיכל ושירה ששון יקבלו העונה דקות משחק בליגת העל וביורקאפ. המנכ"ל אורי בן סימון: "זה רגע השיא שנערות עולות לבוגרות. יש להן פוטנציאל ענק, ואני מקווה רק שייקחו את הצ'אנס שניתן להן ונבנה בעתיד את הסגל סביב האשדודיות". דור העתיד של מ.ס. אשדוד בכדורסל על הפרקט
עודד ביגר | רביעי, 24 ספטמבר 2014 16:39

קבוצת בנות מ.ס אשדוד בכדורסל תפתח את אימוני הקבוצה בתחילת חודש אוקטובר. במהלך החופשה עבדו קשה על מנת לבנות את קבוצת הנשים.

באשדוד הביאו שחקניות מהשורה הראשונה באירופה כמו הייטאור ושי דורון, מה שמעיד שאשדוד הולכת על עונה חזקה וטובה בליגה ובמשחקי היורוקאפ. מי שעמד בשקט ודחף את המהלכים היה מנכ"ל הקבוצה אורי בן סימון, שהצליח להביא לאשדוד שמונה שחקניות מהטובות בישראל ובאירופה במקביל דאג בן סימון להעלות 4 בנות מהנערות לבוגרות שיהיו העונה בסגל הקבוצה הבוגרת. "אני חושב שחלק מהשיא של כל קבוצה או מועדון לגרום לכך שהשחקניות לעלות אותן ולשלב את הצעירות בקבוצה הבוגרת שיתחשלו ויהפכו לשחקניות מובילות בעוד כמה שנים. כמו שג'קי בן זקן עושה במ.ס אשדוד בכדורגל כאשר מעלה שחקנים טובים מהנוער ומשלב אותם בבוגרים, גם אנחנו עושים זאת. כולם יודעים שהבייבי שלי תמיד היה לבנות את דור העתיד אין מאושר ממני לראות 4 שחקניות שעולות מהנערות והופכות להיות חלק בלתי נפרד מהסגל של 12 השחקניות הבוגרות. השנה יהיו בקבוצה 8 שחקניות בוגרות שהחתמנו ועוד 4 שחקניות שעולות מהנוער לסגל של הבוגרות".

אורי, האם אתם לא לוקחים סיכון לשחק איתן גם באירופה?
"מה פתאום סיכון?. החתמנו 8 שחקניות מאוד חזקות במקום להביא שחקניות אחרות כמו שירן צעירי ועוד. העדפנו לתת להן את הצ'אנס והן יוכיחו את עצמן. הכדור עובר כרגע לידיים שלהן. זו ההזדמנות שניתנת להן על מנת להיות יותר דקות על המגרש".

ספר לנו קצת על השחקניות שעולות לבוגרות?

"השחקנית הראשונה היא נועה זליבנסקי, שמכיתה ט' עברה לאקדמיה של "ווינגייט" שחקנית נבחרת ישראל וחוזרת אלינו. השחקנית השניה היא אלינה גלברמן עם הרבה פוטנציאל ונקווה שהיא תצליח העונה. ויש גם את שתי התאומות שירה ומיכל ששון, שיש להן כישרון גדול למרות גילן הצעיר יחסית, 17. הן שחקניות ברמה הכי גבוהה ויחד עם נועה הן משתייכות לנבחרת הנערות של ישראל, שעלו לדרג גבוה יותר העונה לכן הכוונה שלנו לשלב אותן בבוגרות, שיקבלו דקות משחק".

זו הפעם הראשונה שאתם מעלים את דור ההמשך?

"כן. זו הפעם הראשונה שעולות שחקניות מהנערות לבוגרות הן תשחקנה גם בליגה הישראלית וגם ביורקאפ. הן יהיו מחויבות לצאת איתנו ולהוות חלק מהסגל האירופאי שלנו".

אתה גאה לראות אותן בסגל של הבוגרות?

"מגיל ילדות הנערות הללו נמצאות בכדורסל, והכדורסל מאוד משמעותי. עבורן זו דרך חיים. ארבעתן שחקניות נבחרת מגיל מאוד צעיר. הן דור העתיד שלנו ואני מאמין שהן יצליחו וישתלבו בסגל שלנו. מצדי שבעונה הבאה יעשו לי חיים קשים, רק שאוכל לבנות את הקבוצה סביבן".

אתה מלווה אותן שנים?

"בוודאי. הבייבי שלי תמיד היה טיפוח וגידול הילדות והנערות. השאיפה הגדולה שלי שבסגל שלנו בעתיד יהיו כמה שיותר שחקניות שגדלו בבית".

רגע, בעוד 10 שנים יהיו פה שחקניות שיהיו כל הסגל של הקבוצה הבוגרת?

"זה החלום הכי גדול שלי, וכך אני רואה עתיד במועדון שלנו. כידוע לך בגלל שאהיה מאוד עסוק פניתי לאיציק אלהרר שבשבילי הוא מר כדורסל, שאימן אותי והוא יחד עם הבן שלו ארז יקחו על עצמם את טיפוח הילדות והנערות, וכמו שאני מכיר אותם הם יגדילו את המחלקה משמעותית, ויגיעו למאות שחקניות".

לדעתך האוהדים יתחברו לאשדודיות?

"בוודאי. אתה זוכר איך הן צעקו "נטלי" עכשיו הם יצעקו את השמות שלהן חוץ מזה יש לנו שחקניות נפלאות, כך שהאוהדים יהנו מקבוצת כדורסל טובה".

 

הנערות נרגשות וחולמות

אלינה גלברמן: "אני מתרגשת מאוד מחכה בכיליון עיניים לאימון הראשון עם השחקניות שלנו, להתאמן במגרש החדש כאשר המטרה ללמוד כמה שיותר ולהתפתח. אני מבינה את ההזדמנות שנותנים לנו אנו נצליח בעבודה קשה מאוד. אני רוצה להגיע כמה שיותר רחוק בכדורסל הישראלי והאירופאי רוצה להצליח עם אשדוד".

נועה זליבנסקי:"אני מאוד מתרגשת לעלות לקבוצה הבוגרת של אשדוד מרגש להיות בת 18 ולשחק לצד שחקניות גדולות כמו הייטאור ושי דורון. זה החלום הקטן שלי שאני חולמת כבר שנים בכל אימון ובכול יום. הלכתי לאקדמיה ב"וויינגיט" על מנת להתקדם ולהגיע לרמות גבוהות, זו הגשמת חלום בשבילי. כבר כשיצאתי לאקדמיה ידעת שיו אחד אחזור כשחקנית של אשדוד. הביאו לפה את השחקניות הכי טובות וזה מעלה את הציפיות. אני מסתכלת על כולן כשוות. אתן פייט, הן שחקניות שעשו הרבה בקריירה שלהן והשאיפה שלי להיות שחקנית יורוליג אני מבינה שנתנו לנו צ'אנס. אני חולמת ומנסה להגשים את החלומות שלי."

מיכל ששון: זו תחושה ממש מדהימה. אני מרגישה בוגרת ונזכרת שלא מזמן התחלתי כילדה לשחק כדורסל והנה אני עולה לסגל של הבוגרות. זו בהחלט גאווה. נתנו לנו צ'אנס ואנחנו צריכות לקחת אותו בשתי ידיים. זו תהיה חוויה נעימה. תשמע, לפני שנה צפיתי בהן מהיציע ועכשיו אני בסגל שלהן. זה מאתגר אני הולכת לשחק ליד שחקניות כדורסל טובות ואני אלמד מהן המון. זו זכות עבורי להתאמן איתן על המגרש. יש לי עוד הרבה להשתפשף על הפרקט. אירופה קצת מלחיצה, אבל לא כל יום נופלת לך הזדמנות כזו".

שירה אחותה התאומה של מיכל: "זה די מרגש לשמוע שאנו עולות לסגל של הבוגרות כמו שחלמתי כשהייתי ילדה קטנה. זו הגשמת חלום ילדות שלי להיות שחקנית כדורסל בליגת העל מול צופים רבים ושידורי טלוויזיה. רק בשנה שעברה ישבתי ביציע ועודדתי את הקבוצה. אני שמחה שנתנו לי צ'אנס ואני מוכנה להוכיח שאקח את ההזדמנות בשתי ידיי ואצליח למרות ההתרגשות לשחק ליד שחקניות טובות כמו שיש באשדוד. זה מאתגר, מעניין בוא נראה מה יהיה. השאיפה שלי להיות בעתיד שחקנית מצליחה בארץ ובאירופה".

מימין: נועה זליבנסקי, אלינה גלברמן, והתאומות אומות שירה ומיכל ששון עם המנכ"ל אורי בן סימון

תגיות: