ashdod10 logo

אל חמיד: "אני גאה להיות בנבחרת ישראל"

מגנה הימני של מ.ס אשדוד חתאם עבד אל חמיד זומן לנבחרת ישראל של גוטמן. אל חמיד התרגש ואמר: "הייתי בכל הנבחרות ואני שמח שהזמינו אותי לנבחרת הבוגרת של ישראל. זה הטופ בכדורגל הישראלי אני בא לעבוד קשה ולהישאר שם הרבה זמן. מ.ס. אשדוד היא קבוצה טובה יותר משנים עברו". אל חמיד מצטרף לאופיר מרציאנו השוער של נבחרת ישראל ולניר ביטון מסלטיק. שלושת המופלאים של גוטמן
עודד ביגר | חמישי, 04 ספטמבר 2014 15:00

 

שלושה אשדודים נכללים בסגל נבחרת ישראל הבוגרת. ניר ביטון מסלטיק, אופיר מרציאנו שוער מ.ס אשדוד, והשבוע הוזמן גם חאתם עבד אל חמיד מגנה של מ.ס אשדוד. בראיון מיוחד ל"השבוע באשדוד" מספר אל חמיד על הגאווה להיות בסגל נבחרת ישראל ועל הסיכויים של קבוצתו מ.ס אשדוד העונה. "ביום שישי התקשרו אלי והזמינו אותי לאימונים של נבחרת ישראל, היה מאוד מרגש אני השחקן השני של מ.ס אשדוד, בנבחרת ויחד עם ניר ביטון אנחנו שלושה שחקנים מאשדוד. זה מוסיף הרבה כבוד לקבוצה. עכשיו אחרי שהזמינו אותי לאימונים של הנבחרת, חובת ההוכחה עלי אני צריך להוכיח את עצמי", אמר לי אל חמיד, מספר דקות לפני שנכנס לאימון הראשון שלו בנחרת ישראל.

 אל חמיד איך השתלבת כמגן ימני?

"זה קרה כאשר עופר ורטה נפגע ובאשדוד חיפשו מגן ימני. ניר קלינגר החליט ללכת עלי, כי זו לא הפעם הראשונה שאני משחק בתפקיד הזה. גם בשנה שעברה היו משחקים ששיחקתי בעמדה של המגן הימני. תבין אני יכול לשחק כקשר, כבלם וכמגן ימני, כך שהעמדה לא זרה לי לחלוטין. בתחילת העונה עשיתי הכנה טובה במחנה האימונים של מ.ס. אשדוד וזה משתפר ממשחק למשחק".

 אז אני מבין שהתגלה לנו מגן ימני?

כמו שאמרתי לך זה לא חדש עבורי. אני שמח מאוד שאני מצליח בתפקיד שלי. גם בנבחרת ישראל אני אשחק בתפקיד המגן הימני וכולי תקווה שאצליח מאוד בתפקיד הזה, אני שחקן כדורגל ואיפה שיגידו לי לשחק שם אשחק".

 אומרים שנראתם טוב בשני משחקי גביע הטוטו. מה דעתך?

"באמת נראנו טוב במשחקים מול מכבי פתח תקווה והפועל באר שבע. קלינגר משחק העונה בשיטה שונה מהשנה שעברה. אנחנו משחקים העונה 2-4-4. השחקנים הבינו את השיטה ואנחנו מיישמים אותה במשחקי גביע הטוטו. עבדנו על השיטה במחנה האימונים בפולין. השחקנים יודעים כיום את השיטה החדשה, וכל אחד מאיתנו יודע מה רוצים ממנו על המגרש. בשני המשחקים בגביע הטוטו שיחקנו בשיטה הזו ואנחנו רואים את התוצאות".

 בוא נדבר על השינוי של מ.ס אשדוד של העונה שעברה לעונה החדשה. מהו השינוי?

"העונה ניר קלינגר שינה את השיטה מהעונה שעברה. אנחנו משחקים כדורגל טוב יותר. המטרה לראות קבוצה אטרקטיבית יותר, תוקפת ומשיגה נקודות. אני מאמין שנפתיע את כולם במתפרצות שלנו. יש לנו היום את אבו ענזה שהוא חלוץ מהיר מאוד ונראה שזו הולכת להיות עונה מוצלחת שלו ושלנו יחד כקבוצה".

 אתה רואה את מ.ס אשדוד בפלייאוף העליון העונה?

"זו המטרה שלנו. אם לא נסבול ממכת פציעות כמו בשנה שעברה אני מבטיח שנהיה בפלייאוף העליון".

האם אתם כקבוצה מרגישים יותר בוגרים ומנוסים?

"לא יודע. כל שנה אנחנו מתחילים טוב ואז מגיעות הפציעות והקבוצה מתדרדרת. לא חוכמה שרק אחרי שני משחקים טובים אומר לך שאנחנו טובים יותר ומנוסים יותר. בוא תדבר איתי בעוד עשרה משחקים, אני מבטיח לך שאז אוכל להגיד לך אם אכן אנחנו התבגרנו או לא".

 לא חסרים לכם משחקים?

"המצב הבטחוני לא אפשר לנו לשחק. אנחנו שיחקנו שני משחקים רישמיים בגביע הטוטו ובאמת חסרים לנו משחקים על מנת לפתוח את העונה כמו שצריך. בשבת יש לנו משחק נוסף מול הפועל פתח תקווה וכל משחק שיעבור רק יוסיף לנו. אבל כמונו גם שאר הקבוצות בליגה הפועל באר שבע לא באותה בעיה? זה המצב ואנחנו נצא ממנו".

החלום שלך לעלות בהרכב הראשון של נבחרת ישראל ?

"בוודאי. זה החלום של כל שחקן כדורגל להגיע לנבחרת ישראל. אני מגיע לנבחרת לתת את הכול על מנת להוכיח שזה לא הזימון הראשון, אלא להפוך לשחקן נבחרת לגיטימי. העמדה של המגן הימני מאוד חשובה בישראל. הייתי בכל הנבחרות של ישראל: הייתי בנבחרת הנערים והנוער בנבחרת הצעירה ועכשיו זומנתי לנבחרת הבוגרת פה זה משהו אחר זה הטופ של הכדורגל בישראל".

 ולסיום, מפרגנים לך אוהדי אשדוד?

"האוהדים של אשדוד יודעים לפרגן והם שמחו שהזמינו אותי. האוהדים רוצים שמ.ס אשדוד תצליח העונה יותר משנים עברו. כולי תיקווה שהשחקנים יתנו להם עונה טובה. הגיע הזמן שהם ייהנו והם גם מאוד שמחים ששחקנים מהקבוצה שלהם משחקים בנבחרת הבוגרת. זו גאווה בשבילם".