ashdod10 logo

מבצע 'חתונה סודית': כל הפרטים על החתונה הרביעית של גומא

בטקס צנוע, בהשתתפות עשרות בני משפחה וחברים קרובים התחתן גמליאל (גומא) חסין בפעם השלישית בחייו. הכלה: מירב דדיה, עובדת עירייה באגף אמרכלות, גרושה מעובד נמל ואם לבת אחת. גומא אב ל- 5 ילדים מרעייתו הקודמת נטלי, ובן מאישה מרוקאית
ענת ביגר | חמישי, 04 יוני 2015 05:33
מבצע 'חתונה סודית': כל הפרטים על החתונה הרביעית של גומא צילום: גל זהבי

ביום שני השבוע, התקיימה במסעדת "ספייס" במושב אמונים חתונה צנועה וסודית בהשתתפות של עשרות בודדות של מוזמנים. גמליאל (גומא) חסין ומירב דדיה נכנסו מתחת לחופה, בפעם השנייה שלה והשלישית שלו.

גומא, דמות מוכרת באשדוד ובפוליטיקה הארצית ומי שהיה אחד האנשים החזקים בנמל אשדוד ובליכוד הוא כיום מנסה לעשות עסקים בארץ ובחו"ל. רוב עסקיו היו תחת מסווה של עמימות. הוא גרוש ואב ל- 5 ילדים. הכלה מירב דדיה בת 41 עבדה בעבר בלשכתו של ראש העיר הקודם צבי צילקר. גרושה כ-12 שנים מדוד ממן, עובד נמל.
החתונה שנערכה בחמש אחר הצהריים, במסעדה הפסטורלית נערכה כמו במבצע סודי בשקט הרחק מאור הזרקורים, לה מורגל גומא. אלא ש-36 שעות בטרם התקיימה, דלפה הידיעה על החתונה ופורסמה באתר "אשדוד 10". רבים באשדוד שמכירים את שני בני הזוג היו בהלם. חלקם מכרים של שניהם לא ידעו בכלל על כך שהם ביחד.
במסיבת החתונה השתתפו רק בני המשפחה, החברים הטובים של בני הזוג, וגם עומרי שרון, הבן של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, שהוא חבר קרוב של גומא. מירב, בשמלה מהממת שעיצבה אוריה עזרן מרמלה, כשאת התסרוקת עיצב חן מוגרבי ועל האיפור הופקדה אדווה אלמקייס, נראתה קורנת מאושר. גומא בג'ינס אופנתי נראה אף הוא נהדר. בני הזוג מתגוררים בביתו של גומא ברובע י"ז ועדיין לא החליטו לאן לצאת לירח דבש.

 


גומא הוא דמות צבעונית מאוד. בגיל צעיר התייתם מאביו, עובד משרד הביטחון. אמו גידלה בכוחות עצמה את שלושת הילדים. האיש, שנחשב פעם כאחד האנשים החזקים בנמל, החל לעבוד בנמל כחתנו של מתי עייש, מי שהיה בזמנו מזכיר ועד עובדי התפעול. את דרכו בנמל החל כסוואר ומחלק מים לעובדים. אבל דמותו הכריזמטית של גומא, צדה את עינו של מנהל הנמל באותם ימים אריה גביש, שהבחין כי גומא טוב במשא ומתן והשפעתו החזקה על חבריו העובדים ומכאן הדרך לפסגה הייתה קצרה. כן היה חבר בכיר בסניף הליכוד באשדוד.
גומא נחשב לאיש סודו של חה"כ בעבר עומרי שרון שכונה "המנכ"ל של המדינה" (בנו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון). הנמל נחשב לאחד ממוקדי הכוח של עומרי שזכה בלא מעט קולות של עובדי הנמל כשהתמודד בפריימריס של הליכוד. השניים הכירו דרך שמעון כצנלסון.
גומא הפך לאחד האנשים החזקים במדינה, מקושר מאוד, הוא הוציא והכניס את מי שהוא רצה בשערי משרדי הממשלה, שרים וחברי כנסת ביקשו את קרבתו, גם בליכוד וגם במפלגת העבודה.

 

גומא והיגואר
במהלך שביתת הנמלים באוקטובר 2003 הפך גומא לסמל הנהנתנות, שיוחסה לעובדי הנמלים לאחר שראש הממשלה כיום ושר האוצר באותם ימים בנימין נתניהו, סימן את מכונית היגואר של גומא, כסמל למשכורות הגבוהות של עובדי הנמל. הוא אומנם אמר שהמכונית לא שלו ומשועבדת לבנק, אבל הסטיגמה כבר דבקה בו. אגב את ההסכם שנחתם בין הממשלה לעובדי הנמל באותם ימים נחתם בביתו, זאת לאחר שניהל משא ומתן על הסכמת העובדים לרפורמה. כשלמעשה הוא היה מנהל מוזיאון הנמל.

ב-2013 הוא חזר זמנית לנמל אך לבסוף הושעה מהנמל. גומא למעשה לקח חופשה ללא תשלום מהנמל במשך 8 שנים. הוא החל להתעסק במסחר, בארץ ובחו"ל. בין היתר באוקראינה ובמרוקו. הוא עבר למרוקו תחילה עסק עם שותף בטנגיר בבניית דירות נופש. משם עבר לעסקי הטבק. חברת אבו יוסף אינטרנשיונל, בה הוא שותף ב50%, קיבלה  את האישור הסופי למכור מוצרי טבק ברחבי מרוקו. במשך כ- 5 שנים הוא נע ונד בקו מרוקו אשדוד. לפני מספר חודשים חזר.
גם חיי הנישואים שלו עברו טלטלות. הוא נישא לנטלי, אם חמשת ילדיו. אולם חיי הנישואים עלו על שרטון והשניים התגרשו. לאחר 3 שנים בנפרד, וכשבועיים לפני שחגגו בר מצווה לבנם אביאל, נישאו השניים בשנית בטקס צנוע ומצומצם בבית הכנסת 'תפארת נפתלי'. אבל גם נישואים אלו לא החזיקו מעמד ובני הזוג נפרדו . במרוקו הוא חי בשנים האחרונות עם בת זוג מרוקאית מקומית איתה הביא ילד לעולם, אולם גם הקשר הזה הסתיים.

הקשר המהיר וחתונת הבזק
הכלה, מירב גם היא עבדה במרכז העניינים של אשדוד, בלשכתו של ראש העיר הקודם, צבי צילקר. היא הקימה משפחה עם דוד ממן, עובד נמל אך לפני כ- 12 שנים הם התגרשו.
למזלם של גומא ומירב, הבנות שלהם, מהנישואים הקודמים לומדות באותו בית הספר והן אלו ששידכו, ביניהם. לאחר כחודשיים של קשר הם החליטו למסד את הקשר, כאמור, בחתונת בזק צנועה וחשאית.
לפני כחמש שנים התראיין גומא ל"השבוע באשדוד", לאחר שתיק שנפתח נגדו נסגר. גומא הגיע לחופשה באשדוד ממרוקו ושבר אז שתיקה ארוכה. בין היתר הוא נשאל אם החיים הראוותניים שניהל משכו אש כנגדו והשיב: "זה בטוח. אני מציע לאנשים, בעיקר לצעירים, לא למשוך אש ע"י חיים ראוותניים, לא לעורר קנאה, חטא היוהרה הוא חטא גדול, גם אם יש לך הרבה ממון, לא חייבים לחיות חיי ראוה וראוותנות זה מעורר קנאה, עין הרע, ובעיקר לא לחיות חיי מסתורין – אנשים לא יכולים להשלים עם דברים לא ברורים. הם רוצים לדעת הכל, ברגע שמתחיל שמץ של מסתורין הכי קטן, מתחילות השמועות".
אז אולי תשובתו יכולה להסביר את החתונה , אומנם במסעדה טובה, אבל צנועה ושקטה, אבל לא את המסתורין של החתונה. אפרופו שמעות, החתונה המהירה תוך חודשיים של זוגיות כמובן עוררה שמעות על החסידה . כשאני שואלת, השבוע, את מירב על השמועות היא צוחקת ואומרת שהשמועות הגיעו עד אליה. "אני ממש לא בהיריון. בעזרת השם מקווה בעתיד".