ashdod10 logo

לאן נעלמו חברי המועצה?

כחמישה חודשים עברו מאז הבחירות לעיריית אשדוד. במערכת הבחירות, תיבות הדואר שלנו היו עמוסות בניירת פוסטרים הבטחות וחוברות של המועמדים, שביקשו שנבחר בהם. הם הבטיחו לנו שאשדוד תהיה גן עדן והחיים שלנו כאן ישתנו מקצה לקצה. יום לאחר הבחירות נעלמו כולם ואני שואל היכן אתם חברי המועצה הנבחרים? הנה שלל רעיונות שתוכלו לקדם למעננו הבוחרים
חן בוקר | שישי, 28 מרס 2014 07:26

(צילום: חן בוקר)

לפני כחמישה חודשים הלכנו כולנו לבחור מנהיגות לרשות המקומית. בבחירות אלה בוחר האזרח הקטן את ראש הראשות ובפתק השני את חברי מועצת העיר. אלה, שאמורים לשמור על האינטרס הציבורי ולשמש ככלבי השמירה של תפקוד הרשות. לפני הבחירות הוצפנו כולנו בעיר במודעות בחירות צבעוניות ומעטפות מלאות חומרי תעמולה בתיבות המכתבים. כמות הנייר שנשפכה הייתה אדירה, התמונות של המועמדים לבושים יפה, מחייכים, מאופרים, יפים, צעירים ובעיקר מלאי הבטחות, שרק אם נבחר בהם ונצביע בעדם , העיר אשדוד תהפוך לגן עדן עלי אדמות וחיינו ישתנו מקצה לקצה.

מה לא הובטח שם באותו חומר? הכל, למשל, שמערכת החינוך ומערכת התחבורה, ותפקוד הרשות יהיה הרבה יותר טוב והכל יהיה שונה, מבטיח מסודר. אלא שהאזרח האשדודי הנאבק כל יום על פרנסתו, על יוקר המחיה המטורף, לא קנה את כל ההבטחות, ולא האמין לאף מילה של אלה שיום אחד התעוררו והחלו להבטיח להבטחות, שספק אם התכוונו לממש. כמו שאני מכיר את האזרח האשדודי המנוסה מכל ההבטחות של פוליטיקאים לא קיבל ולא השתכנע מהחיוכים, מההבטחות ומהניירת העצומה שנשפכה עליו. האזרח הפשוט התעייף מכל מיני אישים, תנועות, וארגונים שצצים בכל מערכת בחירות וכמו שהם צצים כך הם נובלים וקמלים ומתאדים, יום לאחר הבחירות.

תוצאות הבחירות לא היו מפתיעות. באשדוד היה ברור שעל ראשות העירייה אין כל מאבק, משום שד"ר לסרי הוכיח במעשים יכולת לנווט את הספינה העדינה והמורכבת ששמה אשדוד. מה גם שהחרדים היו בכיסו, ותמיכתם בו הכריעה את הבחירות עוד לפני שהתקיימו.   מה שנותר היה להילחם היה על תפקיד חבר מועצת העיר. בעניין הזה אני חייב לציין כי כשאנו בוחרים חברי מועצת עיר אנו מאמינים שפרט לויכוחים, ולכיבודים, הם יעשו משהו למען הציבור, אלא שלמעשה ברגע שהם נבחרים וברגע שהם מדפיסים כרטיס מכובד ובו מצוין שמו וחברותו במועצה כמעט ולא שומעים עליהם כלום.  

זאת ועוד, אנו כאזרחים מבינים שראש העיר וסגניו מטפלים בבעיות גדולות וחשובות כגון: בית החולים, קמפוס אוניברסיטאי ועוד. לגבי האזרח הקטן נושאים אלה אמנם חשובים אבל לדעתי, לא אומרים כלום ובעיקר שצריך לחכות למספר שנים טובות עד שיראו את המוצר המוגמר. האזרח האשדודי המתלבט בבעיות קשות מאוד מחפש כתובת לבעיותיו וקשייו, והציפיה היא שחברי מועצת העיר ישמשו עבורו כתובת לבעיותיו ומכאוביו. אך שומו שמים מאז שהם נבחרו הם נעלמו ונאלמו, לא רק שלא שומעים אותם אלא גם לא רואים אותם. יש חברי מועצת העיר שמתפקדים כביכול רק כשכתב מקומון כלשהו לידם ויכול להבטיח להם כותרת לעיתון סוף השבוע. בקדנציה הקודמת היינו עדים לחברי מועצה, שדאגו שכל שבוע תהיה כותרת במקומון, שתזכיר אותם וזה מספיק בשבילם, הם התנהגו והתייחסו לסיסמא: אם פרסמת ולא עשית - עשית. אם עשית ולא פרסמת - לא עשית.  לעניות דעתי, האזרח זקוק לאוזן קשבת, לכתובת אמינה, לאנשים שיהיה אכפת להם ממנו ולא רק לכותרות גדולות שלא אומרות כלום.

לחברי מועצת העיר אשדוד, שלא יודעים מה לעשות, הנה כמה עצות ותפקידים, שאולי יהיו מוכנים לקחת על עצמם, לטפל, לשכנע את המנגנון בעירייה לביצוע ולעשות משהו שיצדיק את הוצאותיהם העצומות לבחירתם, ולהצדיק כל נכונות של האזרחים לבחור בהם בעתיד. רוב מעברי החציה בעיר מחוקים ואני זורק רעיון לחברי המועצה, שידפוק על שולחן המבצעים לתקן זאת מייד.  רעיון נוסף, בתי הקולנוע 'גלובוס' בעיר אשדוד  מקרינים מידי יום ביומו בשעות אחר הצהריים סרטים בפני בודדים, למה לא יקום חבר מועצה כדי לשכנע שיש בעיר הזאת אלפי משפחות ברוכות ילדים, שזקוקות  לראות סרט בהנחה ולא רק פעם בשנה, מה זה משנה בין כך הסרט מוקרן, אז אם יהיו עוד ילדים שיראו סרט בעשרה ש"ח מה פסול בכך?  אני אף פעם לא הבנתי זאת עד שבעצמי הלכתי לראות סרט והייתי הצופה היחידי באולם והסרט הוקרן במלואו, האם באמת אין חברי מועצה שיקומו ויקחו אתגר זה בידיהם למען ילדי העיר ומשפחותיהם, אלה שהצביעו עבורם? היכן אותו חבר מועצה שיקום וילחם למשל בעוד נושא: הטרקטורונים והאופנועים שלא מפסיקים להשתולל בעיר ומפריעים למנוחת האזרחים, הרי משטרה לא מצליחה לעשות דבר בעניין. אז אולי אתם, חברי מועצה יקרים, מוכנים לשנס מותניים ולעשות משהו. האם למשל לא הגיע הזמן לעשות סדר בטירוף של המוניות הצהובות באשדוד, שעוצרות בכל מקום, בצומת לפני רמזור, לפני מעבר חציה, למאבק על כל נוסע, אך שוכחים שכתוצאה מכך זה  גורם להפרעות בתחבורה ולמוניות לא אכפת.

והאם יש סיכוי שחבר מועצה כלשהו יטפל באלימות במערכת החינוך באשדוד. הייתי מציע לחברי המועצה לעלות פעם לאוטובוס כשתלמידים עולים ותראו מה פירוש המושג ונדליזם, הפרעות, דחיפות. לראות איך לתלמידים הצעירים לא אכפת מקשישים, מנשים הרות, מנכים, משום דבר. הם צורחים כאילו שזה הבית שלהם, מישהו מחברי מועצת העיר מוכן לטפל בנושא חשוב זה? חברי מועצה, קומו צאו ממכוניותיכם, וסעו בתחבורה ציבורית שכל כך אתם מדרבנים לנסוע בה ולהשתמש. חברים יקרים, כדי לנסוע מרובע לרובע נסיעה של חמש דקות היא נמשכת לפעמים למעלה משעה, כי האוטובוסים עוברים כמעט בכל השכונות וזה מייאש אז היכן חבר המועצה שיקום ויטפל בנושא זה?  

ובעצם מה שרציתי להראות כאן, שיש מספיק מה לעשות בעיר והאזרחים זקוקים דחוף לכתובת אמיתית, שלא רק יבטיחו אלא גם יטפלו וידאגו לשינוי, וכדי שבאמת יראו את טובת האזרח, אלה ועוד רבים הם הנושאים שמעסיקים ומטרידים את הציבור. נכון יש ראש עיר ואני מאמין שהוא עסוק מבוקר ועד ערב בבניית דברים גדולים. אני פונה בעיקר לחברי מועצת העיר שיוכיחו במעשים את הבטחותיהם ומעשיהם. אני יודע שלא הכל באחריותם ובסמכותם אך אתם אנשי ציבור נבחרים, אני הייתי מצפה מכם שתפעילו את השפעתכם, תצדיקו את בחירתכם ותעשו משהו למען הציבור שיעריך את זה מאוד.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.