ashdod10 logo

הפוני ואני

כן, גם לי יש את התספורת פוני הזאת ולא, גם אם התגובה הראשונה היא שאתה המצאת את זה באשדוד, מישהו עשה את זה לפניך
חן בוקר | שני, 30 ספטמבר 2013 16:08

צילום: שי שלום תמיר

לפני כמה שנים הכל התחיל, ההתעסקות בין שונה לדומה, בדיוק השתחררתי מהצבא וחשבתי לעצמי האם אני צריך להסתובב כמו כולם עם חולצת המסלול הגזורה וכמה זמן ייקח לי עד שאעבור לשלב של מכופתרת משובצת. מעבר לזה, אני תוהה מה אני רוצה לעשות בחיים לפתוח עסק? לטוס לטייל? להתחיל ללמוד. אני מבולבל, אפשר לומר ומנסה למצוא את הייחוד שלי.

ההחלטה הראשונה שאני מחליט זה לרוץ אל הספר שלי שהתגעגע אליי במשך 3 שנים כדיי לנסות "להנדס" משהו שונה, משהו ארוך, משהו אחר אבל רק לא התספורת הקצוצה.
יום אחד פשוט לקחתי את כל המרד שלי במערכת הצבאית, נראיתי כאילו אמא שלי זרקה אותי החוצה לרחוב, קורא את כל החוברות הנוראיות האלה שקיבלת בכנס המשתחררים, לא יודע למה אבל פתאום החלטתי לפתוח את האלבום המשפחתי, קצת נוסטלגיה אף פעם לא הזיקה לאף אחד.

רואה את התמונה שכבר כול כך חדורה אל תוך הנפש שלי אחרי שעברתי על חצי מהתמונות ואז זה פתאום היכה בי- אני הולך לספר ומבקש בדיוק את התספורת של סבא כמו שהוא נראה בתמונה.
כן, ככה זה התחיל משם התספורת שכיום היא המהפכה הרשמית ברחוב או כמו שכולם מכנים בעולם האופנה "היטלר שיק", שזה קצת מצחיק כי בגדול אני חצי גרמני חצי רוסי. אותו חצי פוני שמתנוסס לך על הראש ונראה מגוחך מצד אחד אבל מצד שני כמה כבר אנחנו הגברים יכולים לגוון בתסרוקת?!
זה מצחיק כי התגובה הראשונית היא לקבל ביקורת, לא פעם אחת שמעתי עקיצות מעצבנות על ה"פוני צד" שלי וזה לא ממש מעניין אותי, כמו שלא אכפת לי שמעירים לי על איזה חולצת וי עמוק לבשתי או חולצת ג'ינס שאני לובש בשילוב מכנס חרדל.

eli lev 2יורי, סבא שלי. כן, הוא עשה את הפוני הזה קודם

באשדוד, לא משנה אם אתה פריק, ערס, היפסטר או סתם בן אדם, באיזשהו שלב אתה מרגיש שאתה קצת נראה כמו כולם כי זה מה שהולך עכשיו ואם אתה מעז לעשות שינוי כלשהו שראית אצל איזה אייקון אופנה מוביל  (כן, אנחנו תמיד עושים את זה) אז אתה מפרגן לעצמך: אם זה מתאים לבראד פיט למה שזה לא יתאים לי? אין לי בעיה לצבוע את השיער לבלונד או אפילו לכחול, אבל החצי פוני יהיה לי על הראש ויהי מה!  גם כי זה אופנתי וגם כי אני מזכיר לאמא את אבא שלה.

אני לא מתכוון לעשות הכל כדי לא להיות כמו כולם, אני כמו כולם ואני לא אומר שהמצאתי את הגלגל (או את הפוני) נמאס לי לשמוע ביקורת ולשמוע אנשים שאומרים לי שהם אלה שהמציאו את התסרוקת הזאת ותפסו איזשהי בלעדיות בלתי מסוכמת בעולם האופנה ברחובות העיר, אז בהתחלה זה קשה לקבל את הביקורת, אחר כך זה קשה לקבל את העובדה שכולם נראים אותו דבר ובסוף אני חוזר להרגשה הזאת של החיפוש אחרי משהו שמייחד אותי ונותן לי ביטוי עצמי.

היום יש לי חצי פוני על הראש אבל זה משהו חולף מחר אני יכול לקום ולהחליט שעוד פעם בא לי לפגוש את הספר ולהצהיר שאני רוצה לעשות אפרו על הראש.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.