ashdod10 logo

האלימות בעיר עולה מדרגה!

גבי ביטון מעלה למודעות את בעיית האלימות הגדולה התוקפת את העיר ומנסה לתת פרשנות משלו לבעיה ופתרונותיה.
מערכת אשדוד10 | חמישי, 13 דצמבר 2012 12:06

האלימות בעיר אשדוד צוברת תאוצה לא טובה בשנים האחרונות, למעשה מדובר בשנתיים האחרונות. מי שנולד בעיר הזו זוכר את הימים בהם אם מישהו נדקר זה היה סיפור העיר, כיום המצב שונה בצורה מפחידה, אין כמעט שבוע בלי אירוע מרחיק לכת, בדבר אירועים קטנים זה כבר עניין שביומיום.

ברחבי הפארקים בעיר יש חבורות של נערים שמפריעים ושותים אלכוהול, אפילו קרו מקרים לא מעטים בפארק ה"סיטי" שם נערים שיכורים תקפו עוברי אורח, המצב אף הרחיק לכת עד כדי כך שנערים משועממים עמדו בכביש וחיפשו עם מי "להתחיל" עד לכדי מצב שבו הם תקפו קשות נהג שעצר באדום.

אם חשבתם שהמצב בפארקים האחרים שברובעים השונים הוא אחר טעות היא בידכם, בפארק שברובע ב' ליד השוק הישן יש הומלסים שכמויות בקבוקי האלכוהול סביבם הינו דבר מפחיד, בפארק שמול המשטרה יש עובדים יוצאי אריתריאה או סודן, ולא ברור אם מדרומה או צפונה, בפארק שליד המשטרה יש נערים שמעשנים בתוך מתקני המשחקים, אם במדגם אותו ראיתי המצב הוא כזה, לבטח זה עניין שמקיש על יתר המקומות, אל לחשוב שבפארקים שברובעים החדשים המצב הוא אחר, מה גם שזהו המצב לגבי יתר הרובעים הישנים.

חושבני כי הסמיכות הלא טובה למה שקרוי "פיצוציות" תורמת לתגבור המצב הבעייתי, לא אחת ראיתי כי נמכרים משקאות אלכוהוליים וסיגריות למי שטרם מלאו לו שמונה עשרה שנים, דבר המנוגד לחוק כמובן, ועצם החופשיות הזאת מעניק מימד קשה יותר להאדרת מצב האלימות ועוצמתה.

אין כיום תושב שהוא הורה בעיר הזו שאינו חושש "לשחרר" את ילדיו בעת חשיכה לצורך הליכה לחבר או יציאה לבילוי, הדבר הפך למעין פעילות בעורף האויב, מחשבים מרחקים, נקודות מעבר, מקומות בסיכון גבוה, ימים אחרים ללא ספק, ימים שמלווים עם חשש כבד, אף הורה אינו מעוניין כי ילדיו יפגעו על ידי פרחחים, הדבר יכול להקיש לא טוב על נפשו, ועוד יותר על המשך חייו, מה גם שבמשטרה אין מתייחסים כראוי במקרים אלו שהרי התוקפים לא ברי זיהוי, והמותקף לא בדיוק זוכר מי החטיף לו אגרופים או בעיטות, כך שכל הצדדים נשארים במצבם, אלו התוקפים חמקו מעונש, והמותקף נותר פגוע.

בימים אלו מתבשרים אנו כי התבצע שוד ברחוב האורגים, לא מכבר בימים קודמים היה עוד שוד בחנות תכשיטים ברובע ב', מדובר כבר בעליית מדרגה, פעם בקושי שמענו על גניבה פה גניבה שם, כיום רף התעוזה עלה, ואם נמשיך כך, כבר לא יהיה מדובר במעשי שוד עדינים, זה כבר יכול להסתיים בקצב הזה ברצח, וחבל.

חשוב שבעיר שלנו יחזור המצב לשפיות, אמנם מדובר בעיר שבה יש גידול באוכלוסייה וגידול בשטח, כל זאת מביא עימו דברים רעים לצד הדברים הטובים, ומהדברים הרעים חייבים להיפטר, אם אין לנו עניין להידמות לערים כמו נתניה או בת ים. תכנית אחרת הינה החדרת הדרכה ולימוד בבתי הספר, שם גדלים הילדים של כולנו, חינוך מגיל אפס זה הדבר המוצלח ביותר, אם נזרע נכון, נשקה ונדשן, נוכל לקבל פרח יפה, כך המצב לגבי ילדינו, אם נדאג שהם יקבלו חינוך טוב ונימוסים יפים, כך הם יגדלו ויהוו עבורנו חברה מתוקנת יותר ומוצלחת יותר. כמובן אין הדבר יכול להתבצע מעצמו, אף כי העיקר הינו חינוך מבית, אך אף לגורמים בעירייה ובממשלה יש מה להציע, ומעבר לכך, הגדלת תקציבים, הכנסת תכניות למניעת אלימות, דגש מעמיק יותר של משרד החינוך – כל אלו יכולים למגר עד אפס את תופעת האלימות הראשונית, את תופעת האלימות הקלה, ובהמשך הדרך את ההתפתחות לכדי אלימות כבדה של שוד ורצח.

יש לשבח את עבודת השיטור המשולב שלא אחת נצפתה עבודתם בדבר הרחקת הנערים מפארקים בשעות הליל, שהרי יש תקנה או החלטה כזו, אך הפארקים הם רבים והפקחים הם מעטים ממש כמו חנוכה, והמטרה הסופית היא שהמעטים(הפקחים זוכרים)ינצחו את הרבים(מי? אתם כבר יודעים)

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.