ashdod10 logo

כך מסיימים לימודים: זעזוע מוח לתלמיד שהותקף בבית הספר

תלמיד כיתה ה' מאשדוד ששיחק כדורגל עם חבריו במגרש בית הספר באשדוד, הותקף על ידי מספר תלמידים. התוצאה: אשפוז בבית החולים "ברזילי" עם זעזוע מוח ומכות יבשות. אימו התלוננה במשטרת אשדוד וטוענת כי בבית הספר לא מעט מקרי אלימות, וכי צוות בית הספר לא התערב ולא מנע את המקרה. מהמשטרה נמסר כי "הוגשה תלונה וכי מדובר בתקיפה הדדית"
יהודית קלר | שישי, 04 יולי 2014 11:18

 ביום שישי האחרון, במהלך הפסקת העשר באחד מבתי הספר היסודיים המבוקשים בעיר אשדוד הותקף ר' תלמיד כיתה ה'. היה זה במהלך ההפסקה כאשר ר' שיחק עם חבריו לכיתה באחד ממגרשי בית הספר, ניגשו אליו מספר ילדים מהכיתה המקבילה בדרישה שיפנו להם את המגרש והעיפו לר' וחבריו את הכדור. התלמיד בתגובה העיף להם את הכדור בחזרה ולאחר מספר דקות ניגשו חמישה תלמידים משכבה ו' והתנפלו עליו באלימות. חבריו של ר' ניסו לחלץ ולהפריד בין התלמידים התוקפים אך ללא הצלחה, ופתחו בחיפושים אחרי המורה התורנית, אשר תפקידה הוא, בין היתר, לסייר במהלך ההפסקה בחצר בית הספר, ולמנוע מקרי אלימות.

לאחר שלא מצאו את המורה בשום מקום, הצליח התלמיד המותקף להשתחרר מאחיזותיהם של אחד מתוקפיו בעזרת נשיכת ידו, ולברוח מהמקום בעודו חבול בכל חלקי גופו. לאחר שחבריו דאגו לקחת אותו לחדר השירותים ולשטוף את פניו ופציעותיו יצר התלמיד קשר עם הוריו, אשר הגיעו במהרה לבית הספר ולטפל בבנם הפצוע. האם הגישה תלונה במשטרת אשדוד. דובר המרחב רפ"ק ליאור בן סימון מסר בתגובה: "ביום שישי האחרון הוגשה תלונה במשטרת אשדוד שעניינה תקיפה בין ילדים כבני 10-11. מדובר בתקיפה הדדית בין הילדים על רקע ויכוח בשל משחק בכדור. מאחר והמעורבים הינם תחת גיל האחריות הפלילית ואינם ברי עונשין, תפעל המשטרה להזהירם ובנוסף יועבר דיווח לשירותי הרווחה".

תמונה 2

(צילום ביתי)

א', אימו של ר' מספרת: ''הגעתי לבית הספר ולא האמנתי למראה עיניי.

מה צריך לעשות לילד על מנת לפגוע בו בצורה כזו? מה כבר קרה? איפה המורה התורנית שאמורה לשמור על הילדים בהפסקות?''.

הוריו של הילד הותקף ניגשו לחדר המנהלת, אך היא הייתה במהלכה של ישיבה וסירבה לצאת אליהם, לטענתם, למרות ידיעתם של מורי בית הספר והמזכירה על מקרה האלימות הקשה. האם מספרת כי בהמשך היום החלו אצל ר' סחרחורות ובחילות והוא הובהל לבית החולים "ברזילי" לטיפול. שם אובחן כסובל מזעזוע מוח ואושפז לקבלת טיפול בימים אלה. הפציעות של ר' החלו להגליד, אך הוא מצדו עודנו מבולבל ולא מבין את הסיבה למקרה. לצד אימו בבית החולים במיטת חוליו סיפר הילד שהותקף: "אחד הילדים העיף לי את הכדור ודרש שאעזוב את המגרש. העפתי לו בחזרה ולפני שהספקתי לשים לב, התלמיד קרא לאחיו משכבה ו' ועוד ארבעה מחבריו והם התנפלו עליי. קיבלתי בעיטות בראש ובכל הגוף, וירד לי דם מהשיניים. אני לא יודע איפה הייתה המורה התורנית, אבל אם היא הייתה היא בטח הייתה מפרידה בינינו". האם ממשיכה ומספרת: ''ביום שישי בערב, בעודנו נמצאים במחלקת הילדים בבית חולים 'ברזילי' באשקלון, הגיעו מחנכת הכיתה ומנהלת בית הספר לבקר את ר'. אבל מה זה עוזר? איפה הן היו כשהבן שלי הותקף בצורה כל כך אלימה בשעות בהן הוא בבית הספר?'' מספרת אמו. "שלושת ילדיי לומדים בבית הספר הזה מכיתה א', ואני לא מתכוונת להשאיר אותם בשנה הבאה. הגשתי כבר את כל הבקשות על מנת להעבירם לבית ספר אחר. אני צריכה להיות בטוחה בכך שהילדים שלי נמצאים בידיים טובות. ככה צריך ילד בכיתה ה' לסיים את שנת הלימודים?"אימו של ר' טוענת כי בבית הספר לא מעט מקרי אלימות. "הבן שלי סיפר לו בעבר לא מעט פעמים על מקרי אלימות ועל תלמידים סוררים הנכנסים לכיתה ומטיחים את ראשם של תלמידים אחרים בשולחן, מקרים אשר הסתיימו בשבירת משקפי ראייה ופציעות נוספות".

תגובת משרד החינוך: "בית הספר עורך בירור מול כל התלמידים המעורבים"

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתגובה "קבוצת תלמידים, ובהם הילד שאושפז, עוררו במגרש הספורט ויכוח שהתפתח לכדי קטטה. באירוע נחבלו מספר תלמידים ונזקקו לטיפול נקודתי. בית הספר עורך בירור מול כל התלמידים המעורבים וזימן את הוריהם לשיחה. צוות מבית הספר ביקר את התלמיד בבית החולים, שמח לשמוע ממנו כי הוא חש בטוב ואיחל לו החלמה מהירה"