ashdod10 logo

צילקר בעקבות הפרסומים על פרישתו: "ב-22 לאוקטובר אני אשוב לתפקיד ראש העיר"

משעות הבוקר האחרונות מסתובבות להן שמועות הנובעות מפרסומים בכלי תקשורת באשדוד, שפרסמו כי צילקר יפרוש מההתמודדות לראשות העיר. "חברים, ממש עכשיו פנו אליי בבהלה מספר גולשים ששמעו שאני פורש מההתמודדות לראשות העיר, רק כדי להבהיר, אין לידיעה הזו שום אחיזה במציאות או שמץ של אמת." כך כתב צילקר בדף הפייסבוק הרשמי שלו * הדיווחים הדימיוניים של כלי התקשורת הנמצאים בבעלותם של "המקורבים לצלחת" יצרו הד גדול בקרב תומכיו של צילקר שהוסיף: "פרסום זה מצטרף לפעולות אחרות שמונעות על ידי גורמים פוליטיים" 
מערכת אשדוד10 | חמישי, 01 אוגוסט 2013 16:56

מערכת הבחירות באשדוד מיתדרדרת מיום ליום באיכויות שלה וגוררת איתה למטה גם את כלי התקשורת באשדוד שאמורים כטבעם, להיות בראש ובראשונה אובייקטיביים כדי להציג לציבור את האמת במלואה כפי שהיא.

עם זאת, כלי תקשורת באשדוד פירסמו במהלך היממה האחרונה כי המתמודד לראשות העירייה - צבי צילקר מתכוון לפרוש מהמרוץ במידה וראש העירייה המכהן - יחיאל לסרי ימנה אותו בתמורה לנשיא של עיריית אשדוד.

עיתון "המגזין" בבעלותו, של איש העסקים ג'קי בן זקן שידוע כמקורבו של לסרי יידע את קוראיו הבוקר,כי שליחים של צילקר פנו למקורביו של לסרי והודיעו כי במידה ולסרי ימנה את צילקר לתפקיד נשיא העיר הוא יהיה מוכן לפרוש מן המירוץ. לדיווח של העיתון שבבעלותו של בן זקן אודות פרישתו של צילקר מן המירוץ הצטרף גם אתר 'אשדודנט' שבבעלותו של אייל בן שמחון - המקורב לג'קי בן זקן. דיווחי כלי התקשורת שנמצאים בבעלותם של "המקורבים לצלחת" שהשלטון הנוכחי היטיב עימם, יצרו הד גדול וגל של הלם בקרב תומכיו של צילקר שאילצו את מי שהיה ראש עיריית אשדוד במשך כמעט 40 שנה להגיב מייד לדיווחים הדימיוניים שנגועים ככל הנראה בשיקולים פוליטיים.

"חברים, ממש עכשיו, פנו אלי בבהלה מספר גולשים ששמעו שאני פורש מההתמודדות על ראשות העיר. רק להבהיר, אין לידיעה הזו שום אחיזה במציאות או שמץ של אמת. אני נמצא בעיצומה של מערכת בחירות, התמיכה בי גואה מיום ליום ויעידו על כך גם הסקרים." כך כתב צילקר בדף הפייסבוק הרשמי שלו והמשיך "פרסום זה מצטרף לפעולות אחרות שמונעות על ידי גורמים פוליטיים, שמבינים כי הפער נמחק כמעט כליל, ופועלים בדרכים לא ראויות. ב-22 באוקטובר אני אשוב לתפקיד ראש העיר."

בימים אלו נראה כי גורמים מסויימים באשדוד עושים ככל שביכולתם לפגוע בקמפיין הבחירות של מטה צילקר באשדוד. זה התחיל עם תלישת כל השלטים של צילקר מעל בניין המטה שלו וזריקתם לפח, נמשך בכך שפעיליו של צילקר טענו כי לא יכלו לעבוד בגלל הריחות הנוראיים שיצאו ממכולת הזבל לידם בעקבות אי פינוי הזבל למרות בקשותיהם, וכעת נראה שגם כלי התקשורת המדוברים שהפכו להיות 'שופר' השלטון מפרסמים ידיעות התלושות מן המציאות.

למה הידיעות הללו תלושות מן המציאות? מאז, שאשדוד עומדת על תעלה כעיר, האם מישהו שמע אי פעם על אדם בעיריית אשדוד המכהן בתפקיד ייצוגי כנשיא? אם במשך למעלה מ-50 שנים לא היה ולא נברא תפקיד שכזה, אז למה עכשיו? במה כרוך התפקיד? לנו כמובן אין את התשובות, אך הן נמצאות ככל הנראה בידיהם של מי שדואג לפרסם ידיעות התלושות מן המציאות.

כזכור, בתחילת השבוע פורסמה כתבה ב'אשדוד10' אודות מדד האובייקטיביות של כלי התקשורת השונים באשדוד כדוגמת אתר 'אשדודנט' שבבעלותו של אייל בן שמחון (לכתבה המלאה: http://goo.gl/EIh1tv), שבין היתר עסקה באינטרסים לכאורה שקיימים בקרב כלי התקשורת, שמקנים להם את היתרון לשלוט בדעת הקהל לפי רצונם.

בינתיים, במטה צילקר ממהרים להרגיע את הרוחות שסערו מהבוקר בקרב תומכיו של ראש העירייה לשעבר בעקבות הפרסומים השגויים. בשיחה של מערכת אתר 'אשדוד10' עם גורם בכיר במטה של צילקר נראה כי במחנהו של צילקר כלל לא מתרגשים מהפרסומים ולא מתכוונים להתדרדר לרמה הנמוכה אליה גורמים מסויימים בעיר מנסים להגיע. מנגד, על פי האירועים בשבועות האחרונים נראה כי בדבריו של צילקר שכינה את את יריביו ככאלו "שמבינים כי הפער נמחק כמעט כליל" יש אמת ונראה כי יריביו של צילקר ללא ספק לחוצים מצבירת התאוצה של ראש העירייה המיתולוגי.

חשוב לציין כי מערכת אתר 'אשדוד10' ועיתון 'השבוע באשדוד' מעולם לא נטלו חלק בקמפיינים פוליטיים למיניהם וכל ראש עיר אשר ישב על כס השלטון באשדוד "זכה" לביקורת נוקבת. הוכחה לכך היא המדיניות בה דוגלים אנשי המערכת שבאה לידי ביטוי בביקורת בלתי מתפשרת כלפיי צילקר כשזה ישב על כס השלטון, כיאה לכלי תקשורת אמיתיים.