ashdod10 logo

פרשת הרב פינטו : מחכים להחלטת היועץ המשפטי

גם השבוע המשיכה חקירת הרב פינטו לככב בכותרות. לאחר שהוסר צו הפרסום נודע, כי הרב פינטו העביר ליועץ המשפטי לממשלה מידע, לפיו מקורביו העניקו לכאורה טובות הנאה למפקד להב 433 ניצב מנשה ארביב .ככל הנראה דרשו פרקליטי הרב תמורת המידע גניזת כתב האישום כנגד הרב פינטו. ניצב ארביב שיצא לחופשה טוען שהרב פינטו "תפר לו תיק" והוא צפוי להיחקר. ההערכות כי ניצב ארביב יפרוש מהמשטרה וכתב אישום יוגש כנגד הרב פינטו, אך רב הנסתר על הגלוי ושני הצדדים מחכים להחלטה של היועץ המשפטי
חן בוקר | חמישי, 23 ינואר 2014 10:39

גם השבוע עסקה התקשורת בהתפתחויות בפרשת חקירת הרב פינטו. לאחר הסרת צו איסור הפרסום שהוטל על פרטים בחקירה, דומה שנפתחה תיבת פנדורה שמסעירה את המדינה כולה. נודע כי הרב פינטו העביר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין מידע, לפיו הוענקו לכאורה טובות הנאה למפקד להב 433 היוקרתית, ניצב מנשה ארביב, בעת שהיה בתפקיד בארה"ב.

פרקליטי הרב נפגשו כאמור עם ויינשטיין ועם הפרקליט הראשי שי ניצן, ולפי הפרסום ככל הנראה ביקשו שתמורת העברת כל החומר בעניינו של ניצב ארביב ייגנז כתב האישום כנגד הרב. בשלב הראשון הורה היועץ המשפטי לממשלה להקפיא את הגשת כתב האישום שכבר גובש בפרקליטות. ניצב ארביב יצא לחופשה וטען לחפותו. הוא צפוי להיחקר באזהרה בגין הטענות כנגדו. לישראל הגיע מארה"ב איש העסקים בן ציון סוקי, המקורב לרב, אשר טען כי ניצב מנשה ארביב קיבל, לכאורה, טובות הנאה. פגישה שהייתה אמורה להתקיים השבוע בין היועץ המשפטי לממשלה ובין פרקליטי הרב פינטו בוטלה באופן לא צפוי. נכון לעכשיו, ממתינים הצדדים להחלטת היועץ הממשלתי בפרשה. הערכות בתקשורת, כי ניצב ארביב ייאלץ לפרוש מהמשטרה וכי כתב האישום שגובש כנגד הרב פינטו יוגש. הרב פינטו, שהיה אמור לחזור בסוף השבוע שעבר לישראל, לאחר שהות ארוכה בארה"ב, לא הגיע. הכוונה לזמן את הרב לעדות כשיחזור ארצה.

הרב מול הניצב

כזכור, לפני כשנתיים נפתחה חקירה משטרתית כנגד מוסדות הרב פינטו, בגין חשדות למעשי מרמה הקשורים לעמותת " חזון ישעיהו" . בנוסף, חקרה המשטרה חשדות, כי הרב פינטו ניסה לכאורה לשחד את תנ"צ אפרים ברכה (כיום בתפקיד ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה) על מנת לקבל ממנו מידע על החקירה הנוספת כנגד הרב. לטענת המשטרה, יש בידיה ראיות, כי הרב הציע כסף לתנ"צ ברכה תמורת המידע. הרב פינטו הכחיש מכל וכל כי העביר שוחד וטען, כי מדובר בסיוע לקצין, אשר הינו אדם מאמין שנמנה בין חסדי הרב ומכיר אותו שנים וכי אין חדש בכך שסייע לו. בעימות בין השניים תנ"צ ברכה דחה את גרסת הרב פינטו.
עוד נודע, כי כאשר נעצר הרב פינטו בחשד לכאורה לשחד את תנ"צ ברכה, הוא היה ככל הנראה במעמד "עד מוגן" של האף. בי.איי כנגד חבר הקונגרס מייקל גרים, בחשד כי גייס לכאורה כחצי מיליון דולר מחסידיו של הרב פינטו בעזרת מקורב לשעבר של הרב. הרב פינטו הפך לעד בפרשה ומקורבי הרב טענו כי היה נתון ללחצים רבים בשל היותו עד.

באשדוד טוענים: "הפרשה הזו עוד תגרום לרעידת אדמה"

עם פרסום ההתפתחויות בפרשת חקירת הרב פינטו, נשמו לרווחה רבים מחסידיו באשדוד. כבר כשנתיים שהם חשים במצור וטוענים כי הרב צדיק וזכאי. מקורבי הרב ציינו בשמחה בתקשורת, כי כבר בתחילת הפרשה הם ידעו שהצדק ייצא לאור וכי זה יתפוצץ בפנים של המשטרה: "הפרשה הזו עוד תגרום לרעידת אדמה" מסרו. רבים מהם ממתינים לחזרתו של הרב לאשדוד, לאחר שהות ארוכה בארה"ב. הרב פינטו עצמו פנה באגרת בדף הפייסבוק לחסידיו ביום שלישי השבוע, בה הזהיר אותם מלקיחת שוחד וקשר את הפרשה לפרשת השבוע. "השוחד עלול לעוור את המבט הנכון והפיקחי, ולהפוך דברי צדיקים לשקר וסילוף",הוא כותב ברמיזה לטענתו, כי הוא נחשד על לא עוול בכפו בשוחד.

בין היתר כותב הרב פינטו: "הרדיפה הנוראה ושפיכות הדמים הנגרמת לנו - אינה הגיונית. בעלי הדברים והנוגעים בדבר יודעים היטב־היטב בלבם כי לא בקשנו ודרשנו מאומה לטובתנו ולכבודנו, וכל מגמתנו ומטרתנו להרבות תורה וחסד, אהבה וצדקה בין איש לרעהו, ולכבד שם שמים. משום כך גם בטוחים אנו, ובזכות אבותינו הקדושים נ"ע, כי מן הטוב לא תצא הרעות, ואין אדם מעני מן הצדקה, ולא ייתכן בעולם כי ממעשי חסד וצדקה יצאו חס וחלילה עניינים של צער וייסורים".