ashdod10 logo

עושים סדר בבחירות המקומיות 6 מתמודדים לראשות העירייה, 22 מתמודדים למועצת העירייה

  כעשרים ושתיים רשימות הודיעו על כוונתם להתמודד למועצת עיריית אשדוד בבחירות הקרובות, שישה מועמדים הודיעו על כוונתם להתמודד לראשות העירייה *לראשות העירייה הודיעו עד כה צבי צילקר, אריה ללוש, הלן גלבר, שמעון כצנלסון, מרטין בוקסדורף, ויחיאל לסרי.
מערכת האתר | שני, 25 מרס 2013 15:57


רשימת המתמודדים לראשות העירייה

1. צבי צילקר בראש רשימה עצמאית לראשות העירייה ולמועצת העירייה.

zvi zilker edit

צבי צילקר

2. אריה ללוש לראשות העירייה ולמועצה. הוא היה החלוץ הראשון שפתח את מסע הבחירות לראשות העירייה.

arie lalush edit

אריה ללוש

 

3. הלן גלבר, שעושה הכנות רבות לקראת הבחירות ובשלב זה מקורביה אומרים, שהיא מתכוונת להתמודד גם על ראשות העירייה, וגם על מועצת העירייה. גלבר הוכיחה את עצמה כאשת אופוזיציה לוחמת.

gelber

הלן גלבר

4. יחיאל לסרי שמתמודד גם על ראשות העירייה וגם למועצת העירייה.

lasri edit

יחיאל לסרי

5. שמעון כצנלסון, שהודיע שהוא מתמודד לראשות העירייה.


6. מרטין בוקסדורף שהודיע שהוא מתמודד גם על ראשות העירייה.

martin buksedorf edit

מרטין בוקסדורף


:רשימת המתמודדים למועצת העירייה

1. ליאון בן לולו סגן ראש העירייה מתמודד רק על מועצת העירייה, כאשר מקורביו מסרו כי צחי אבו יוצב במקום השני שלו. זו האופציה הראשונה, מקורבים לבן לולו ולברוך מרזוק בודקים אפשרות ששניהם ילכו ברשימה משותפת עצמאית, מכיוון ששניהם הוכיחו בעבר שיש מאחוריהם אלפי תומכים, וייתכן גם שאחד מהם יתמודד מטעם סניף הליכוד.

2. תנועת ש"ס - לש"ס יש ארבעה מנדטים בעירייה. בראשותו של הרב עמרם כנפו בבחירות לכנסת האחרונות עלה כוחה של ש"ס באשדוד למעלה מ-25%.

amram knafo edit

עמרם כנפו


סיעת ש"ס עדיין לא החליטה במי לתמוך לראשות העירייה. מקורבים מאוד לצמרת ש"ס אומרים כי בגלל שביבי ראש הממשלה השאיר את תנועת ש"ס ואגודת ישראל, באופוזיציה, אלה כנראה יחליטו לנקום בביבי ובליכוד, ובכל מקום שיש ראש עירייה חבר ליכוד, יעשו הכל כדי להוריד אותו. אם זה יקרה, סיכוייו של לסרי שנבחר בעיקר על ידי החרדים בבחירות הקודמות, הם קלושים מאוד.

3. אגודת ישראל - לאגודת ישראל יש שלושה חברי מועצה בעירייה, הם יתמכו בראש עירייה לפי תוצאות הסקרים סמוך לבחירות. בדרך כלל הם ינהגו כמעט על פי דרכה של ש"ס.

4. "אשדוד ביתנו" - סיעת "אשדוד ביתנו" היא הסיעה הגדולה ביותר בעירייה, הסיעה בראשות ולדימיר גרשוב לא תתמודד לראשות העירייה, והיא תתמוך במי שאביגדור ליברמן יחליט. אולם בניגוד ל"אגודת ישראל", העולים כבר לא אותם עולים, עובדה: בבחירות לכנסת הליכוד וישראל ביתנו חטפו סטירה מהעולים.

vladimir greshov edit

ולדמיר גרשוב


דבר אחד ברור, העולים מחבר העמים לא יצביעו לסרי שהוא גם חובש כיפה, וגם אינו זוכה לאהדה רבה גם בקרב הוותיקים. יש להניח שהם ימצאו נחמה בזרועותיו של שמעון כצנלסון שהיה פעם ממ"ק ראש העירייה, וזכה לתשעה מנדטים. כצנלסון החליט סופית להתמודד לראשות העירייה.

5. קהילת אשדוד - בוריס גיטרמן. לסיעת "קהילת אשדוד" בראשות בוריס גיטרמן יש שני מנדטים במועצה. בבחירות הקודמות הוא זכה בפעם בשני מנדטים, כאשר בשני זכה בגלל הסכם עודפי קולות. שאיפתו היא להתמודד למועצה מטעם הליכוד, אך כנראה זה לא יצא לפועל והוא יתמודד ברשימתו "קהילת אשדוד". במקום השני ימוקם ככל הנראה אלון חסן ולראשות העירייה הוא יתמוך בלסרי.

6. יצחק גבאי - גימלאים. עו"ד יצחק גבאי שהיה מנכ"ל אגדי של עיריית אשדוד, פעל הרבה למען הישגים לגימלאים. לאור ההישגים שלו הוא ירצה להכפיל את כוח הגימלאים במועצה כדי להביא הישגים, כמו חניה חינם ברחבי העיר והטבות נוספות לגימלאים.

7. שמעון כצנלסון - כצנלסון הודיע כבר שהוא מתמודד לראשות העירייה, כמובן גם יתמודד גם למועצת העירייה. מזה חודשים מחזר כצנלסון אחרי צילקר והלן גלבר שיצטרפו לרשימתו, אך הוא נתקל בסירוב מוחלט. בכל אופן, לכצנלסון יש אהדה מאוד גדולה בקרב העולים, וחלק מן הוותיקים זוכרים את האיש כפוליטיקאי שמילה שלו זו מילה, כולל הדאגה הגדולה לעולים, בשעה שהקים להם הרבה מרכזי קליטה. ההנחה היא שרוב העולים יעמדו לצידו כמועמד לראשות העירייה.

8. ד"ר לחמני - רואה חשבון ועורך הדין. ד"ר אלי לחמני מתכוון להתמודד לפחות למועצת העירייה. הוא עדיין לא הצהיר על כוונותיו. בעבר היה ד"ר לחמני חבר מועצה ברשימה משותפת "לתת" עם ברוך מרזוק ובועז רענן, ויש להניח שיגבש לו רשימה איכותית כפי שעשה בעבר.

9. סיעת "יש עתיד" - לפיד. באשדוד מתכוון נציג סיעת "יש עתיד" של יאיר לפיד, דודו קקון להתמודד למועצת העירייה. לפיד גרף אלפים רבים של קולות לכנסת באשדוד, אבל כנראה יש מי שמסתנוור ממספר הרב של הקולות לכנסת. צריך לזכור, הבחירות המקומיות אינן בדיוק העתק של הבחירות לכנסת. יש להניח שדודו קקון שהיה תומך גדול של צילקר לעירייה בבחירות הקודמות, יתמוך כנראה בלסרי, כך לפחות על פי הודעות מקורבי לסרי. דודו קקון בעל משרד לגרפיקה ולפרסום, איש ישר ומוכשר, לא ירצה לסכן את פרנסתו מטעם העירייה ומוסדותיה.

10. "הבית היהודי" בראשותו של נפתלי בנט - מקורבי לסרי מפיצים שהבית היהודי תומך בו לראשות העירייה. מי שעומד בראש סניף "הבית היהודי" באשדוד עו"ד נריה און, שפוטר מיד לאחר שלסרי נבחר לראשות העירייה, בגלל שהוא תמך בצילקר לראשות העירייה. נריה און שהיה מועמד למועצה ברשימה עצמאית יחד עם יצחק דרי פוטר כמעט בהשפלה באמצע החיים שלו ללא רחמנות מצד לסרי. אביו של נריה אברהם און מורה וותיק ומנהל בי"ס ממ"ד, איש ישר, הגיע ללסרי כדי לבקש קצת רחמים, על כך שבנו פוטר רק בגלל שיקולי בחירות. את מה שקרה בלשכה עדיף לא לפרסם. במשך הזמן נריה און סיים את לימודיו המשפטיים, הוסמך כעורך דין, פתח משרד ולפני מספר חודשים נכנס כחבר מועצת העירייה. אבל לפני כן דאג יצחק דרי לפני שהתפטר כחבר מועצה, שהמחליף שלו נריה און ייכנס למועצה ויקבל את כל התפקידים שהיו לו. כניסתו לקואליציה הפתיעה רבים: כיצד נריה און "שכח" את "עלילותיו" של לסרי. בכל אופן יש להניח שההצלחה של בנט "הבית היהודי" באשדוד לכנסת, לא יכולה לחזור על עצמה לעירייה. הרי המפדל בגלגוליה השונים, לא מצליחה כמעט עשרות שנים להכניס אפילו נציג אחד לעירייה.

11. מפלגת "התנועה" בראשותה של ציפי ליבני - השבוע הודיע יחיאל מלכא אח של מוטי מלכא, ידיד נעורים של לסרי, שהוא מתמודד למועצת העירייה מטעם "התנועה" אותו יחיאל מלכא שכמה חודשים קודם לכן הודיע שהוא מתמודד מטעם מפלגת העבודה בה היה פעיל. במפלגת העבודה היה שייך למחנה עמיר פרץ, ולאחר שפרץ ערק ממפלגת העבודה לתנועה של ציפי ליבני,הוא כמובן ערק איתו.

yehiel malka edit

יחיאל מלכה


השבוע פרסם מלכא הודעה לעתונות כי הוא מתמודד למועצה מטעם "התנועה", וכי הוא תומך ביחיאל לסרי לראשות העירייה. לא לשכוח שליחיאל מלכא סודר ג'וב ברשות הסמים מאז שלסרי נבחר. האשדודים אמנם שוכחים, אבל לא מטומטמים.

12. איציק מויאל רשימה עצמאית (מפלגת העבודה) - איציק מויאל תושב אשדוד משמש כיום כיו"ר הוועד הארצי של עובדי הבניין והעץ בהסתדרות בתל אביב, מויאל שהגיע עם משפחתו מהעיירה ירוחם, הצליח להכות שורשים חזקים בעיר, ומוכר כאיש עשייה ממדרגה ראשונה. למעשה תפקידו הרם בהסתדרות אינו מותיר לו כמעט זמן רב, אבל יכולותיו לתרום הן גדולות מאוד.
מויאל החליט להתמודד לדבריו רק לאחר ש"בדק את השוק", וקיבל עידוד רב מתושבים רבים.

13. אבינועם שושן ("קול הלב") - מי שיכול להפתיע בגדול, הוא אבינועם שושן, מראשי הוועד בנמל אשדוד, שיתמודד למועצת העירייה. שושן חוזר בתשובה יתמודד מטעם רשימת "קול הלב" המיתולוגית, שפעלה עשרות שנים באשדוד בראשותו של הרב אליהו בן חמו, אחד מהפוליטיקאים הצדיקים הבודדים באשדוד.
מאחורי שושן עומדים רבנים, חוזרים בתשובה, צעירים רבים בראשותו של הרב הפופולרי הרב אבי בן חמו, שזוכה להערצה רבה בקרב חרדים, מסורתיים, דתיים, צעירים ומבוגרים. הרשימה הזו תגרור אחריה אלפים מתושבי העיר.
דבר אחד ברור:הרשימה הזו לא תתמוך בלסרי לראשות העירייה. מאחר שבין היתר, הם לא ישכחו שבתקופת לסרי העירייה הרסה להם מבנה ששימש כבית מדרש ובית כנסת.

14. "אשדודים" - יניב קקון. לפני מספר חודשים קמה קבוצה של צעירים בשם "אשדודים" בראשותו של יניב קקון ונאור ביטון. "אשדודים" פעילים בכמה פרוייקטים והם כרגע לא נוטים לתמוך במתמודד מסויים.

yaniv kakun283 edit

יניב קקון

15. מרטין בוקסדורף - תנועת "כולנו אשדוד". מרטין בוקסדורף הודיע לפני כמה חודשים שהוא מתמודד לראשות העירייה מטעם תנועת "כולנו אשדוד", הוא כבר קיים כמה כנסים פוליטיים, ובהם הודיע כי ישים דגש על שני נושאים עיקריים: דיור בה השגה לצעירים, ולתעסוקה. לדבריו עמוד הפייסבוק של התנועה מונה כבר כשמונה אלפים חברים.

לדברי בוקסדורף הוא נהנה מתמיכה רבה בקרב הצעירים. בוקסדורף הוא בעל חברה נחשבת בתחום השיווק באינטרנט, וכבר הוא הודיע שהוא מאוכזב מלסרי.

16. שמואל מישוק - רשימה עצמאית סיעת "עתיד חדש". עו"ד שמואל מישוק מקורב לאלון חסן יו"ר ועד הנמל וליניב בלטר, הודיע שהוא מתמודד למועצת העירייה, לדבריו יש לו הישגים בנושא הארנונה.

shmuel mishuk edit

שמואל מישוק