ashdod10 logo

מי "שם רגליים" לעסקים הקטנים באשדוד?

אדם שוקרון, אחד מבעלי פאב ה"זה" באשדוד התייחס ברשת החברתית, פייסבוק למצבה העגום של אשדוד בכל הקשור לתרבות הבילוי ולעודף הבירוקרטיה והקשיים שבהםהפאבים בעיר נתקלים  מסיבות לא ברורות. "אנחנו באים לשנות תרבות ומודעות ויש אנשים שזה מפריע להם." אריה ללוש, חבר מועצת העיר והמתמודד לראשות עיריית אשדוד אמר בתגובה לפרסום ב'אשדוד10': "לא אתן שבירוקרטיה תמנע פעילות תרבותית בעיר."
מערכת אשדוד10 | חמישי, 28 פברואר 2013 17:48

 הפאב החברתי "זה" בחוף הקשתות באשדוד עומד על תילו בסך הכל שנה וכבר מוכר בכל רחבי אשדוד והסביבה הקרובה. 

הסיבה שהפאב הצעיר הגיע לתודעתם של ציבור כל כך רחב ומגוון הוא בשל ייחודו החברתי שמתעסק בהרבה מעבר לתרבות בילוי ונותן לתושבי העיר והסביבה את האופציה להינות מהרצאות, הופעות וימי התרמה למען נזקקים באשדוד.

בחודשים האחרונים ניתן היה לראות על במת הפאב פוליטיקאים כמו יאיר לפיד, נפתלי בנט ומיקי רוזנטל שהגיעו לדבר אל אוזניהם של תושבי העיר בעקבות הרצון של בעלי הפאב לתת לאשדודים ערך מוסף לבירה האיכותית שהם שותים בפאב. מי שעניין אותו פחות פוליטיקאים יכול היה להינות מהופעות של ירמי קפלן, חמי רודנר, להקת הפיל הכחול ורבים טובים אחרים.

מסתבר שלא הכל ורוד ויפה ובמהלך השנה האחרונה שהפאב הצעיר מנסה לעשות את דרכו אל תרבות הלילה היבשה באשדוד ולהפיח בה רוח חיים נתקלו שלושת בעלי הפאב,, אדם שוקרון, עידן יצחק ואיתמר אסף בלא מעט קשיים ומכשולים מצד גורמים האכיפה בעיר בנוגע לבקשות מינימליות לטובת קהל הבליינים בעיר כמו למשל קיום הופעות.

zeh staff edit

שלושת בעלי פאב ה"זה" מימי לשמאל: איתמר אסף, עידן יצחק, אדם שוקרון

מערכת אתר 'אשדוד10' ועיתון 'השבוע באשדוד' מלווים כבר תקופה ארוכה את הדרך הקשה שאותה עוברת החבורה הצעירה מפאב ה"זה" ועדה למכשולים אותם עוברים שלושת הצעירים מבלי שום סיבה מיוחדת והצדקה. זה יהיה מוקדם להפנות אצבע מאשימה לעבר גורם מסוים ברחבי העיר אך ללא ספק שעולות שאלות לא ברורות שדורשות תשובות כמו איך אפשר להתגבר על הבירוקרטיה הגדולה שהייתה קיימת כשאירגנו באשדוד את מסיבת הרחוב הענקית בפורים אך מצד שני לא מצליחים להתגבר על בירוקרטיה בנוגע להופעה קטנה בפאב ה"זה"?

בעקבות הקשיים והמציאות של תרבות הבילוי העלובה באשדוד כתב אדם שוקרון, פוסט שיצא בעיקר מליבו ברשת החברתית, פייסבוק ובו ניסה לדבר לאוזניים שעדיין לא אטומות ברחבי העיר.

אריה ללוש, חבר מועצת העיר והמתמודד לראשות עיריית אשדוד התייחס אף הוא לנושא בעקבות הפרסום ב'אשדוד10'. ללוש שם לנגד עיניו את עניין תרבות הבילוי בעיר כאחד הנושאים העיקריים שיש לטפל בהם ואמר למערכת אתר 'אשדוד10':

" כשאני יצאתי לקמפיין בהכרזה כי לתושבי אשדוד מגיע יותר, מגיע לכם הרבה יותר, בדיוק לדברים כאלה התכוונתי. אני לא אתן שבירוקרטיה ותקיעת מקלות בגלגלים , וכפי שעולה מהכתבה אולי גם אינטרסים ושיקולים זרים, ימנעו פעילות תרבותית בעיר.  חייבים לשנות  דיסקט בשרות לציבור, וקידום עסקים קטנים זה חלק מהעניין. מייד כשאבחר לראש העיר אמנה פקיד בכיר שיהיה מופקד על הקשר עם העסקים הקטנים. אני אדאג למסלול ירוק שבמהותו יקצר ככל שאפשר את פרק הזמן לקבלת היתרים נדרשים.

lalush

 

אריה ללוש. התייחס בעצמו לפוסט של אדם שוקרו, הבעלים של ה"זה" בפייסבוק

לתושבי אשדוד מגיע לראות ולשמוע את חנוך שלום ואמנים מובילים אחרים כאן בעיר ולא להזדקק לנסוע לתל אביב . אני מתחייב לעזור ליזמים ולבעלי העסקים לקדם מוקדי בילוי לנוער ולצעירים. לאשדוד יש את כל הפוטנציאל להיות עיר מובילה בתחום התרבות והבילוי לבני נוער ולצעירים ואני רואה בכך יעד מרכזי. בשבוע הבא אני מתכוון להיפגש עם בעלי הפאב ולראות כיצד אפשר יהיה לעזור להם כבר כעת".

הפוסט המלא של אדם שוקרון ברשת החברתית, 'פייסבוק':

הלוואי שכל אלפי החברים שלי בפייסבוק יקראו את זה.!"
לפני כמעט שנה פתחנו את הפאב החברתי שלנו "זה" אני לא מעוניין לשווק את המקום שלי בפוסט הזה אני מעוניין לשתף אותכם בנושא,עצוב וכאוב.
מתחילת הדרך לא אהבו אותנו ברשויות בעיר בואו נגיד לא חיבקו אותנו,
בכל שלב בדרך "שמו לנו רגליים" למרות הרגליים המאוד כואבות, לא ויתרנו אנחנו חזקים יש לי את הצוות המושלם ושותפים הנכונים לכל מלחמה שלא תבוא, אני כבר יודע שאחרי הפוסט הזה זה יעלה ביוקר.
העניין הבירוקרטי הפך מגמתי, זה מתחיל ביום שני 20:00 בערב בספירת קהל בהופעה אקוסטית של ירמי קפלן וזה ממשיך בבדיקות חוזרות ונשנות של גורמי האכיפה במהלך הסופ"ש על כמות קהל, מקובל, אבל זה לא משהו מקיף בעיר זה נקודתי לנו כל שבוע, חיוב במאבטחים נוספים, בקיץ טוענים שהפעילות שלנו פוגעת בעסקים אחרים ואנו מחרידים את חיי התושבים ברוגוזין (ק"מ אווירי).
אנו מביאים תרבות נוספת לעיר אני כבר שלושה שבועות מנסה להוציא אישור לקיום הופעה של שלום חנוך אצלנו בטרסה, בעירייה קיבלתי אור ירוק, אך משהו מה, שום דבר לא זז, הגעתי הכי רחוק שאפשר והבנתי שאם אשלם סכום עתק "ידאגו" לאשר לי את ההופעה, עצוב מתסכל ונורא, נמאס לנו לשתוק, ולשבת בחוסר מעשה תשתפו!
אנו באים לשנות תרבות ומודעות ויש אנשים שזה מפריע להם."