ashdod10 logo

מי מטפל באופנוע השרוף בסלון הכלות?

בלילה שבין יום ראשון לשני אירעה הצתה פלילית שבה נשרף כליל אופנוע בחנייה של סלון הכלות "ענבל דרור" באזור התעשייה הקלה באשדוד * "הנוף" של האופנוע השרוף הביא את בעלת העסק, עינב לבקש ממשטרת אשדוד ומהמוקד העירוני לפנות את האופנוע השרוף ומנגד נתקלה בתגובות מצד אותם גורמים כמו "מה אנחנו שירותי גרירה?" ו"מה אנחנו שירותי ניקיון?" * "אני שואלת שאלה. במדינת מתוקנת כמו ישראל, ובעיר החמישית בגודלה, יכול להיות מצב כזה שאנשים עומדים אל מול מפגע בטיחותי שכזה ולא מזיזים אותו? זה גרוע מאד שאנחנו מקבלים תשובות כאלו, אלו התשובות שאנחנו מקבלים במדינת ישראל 2013" אומרת בעצב בעלת סלון הכלות.
מערכת אשדוד10 | שני, 03 יוני 2013 14:29

עינב ויוהאן אבוחצירא הגיעו כמדי בוקר אל סלון הכלות שלהם "ענבל דרור" באזור התעשייה הקלה בעיר, אך בבוקר יום שני חשכו עיניהם לנוכח המראות שקיבלו את פניהם בכניסה לסלון הכלות שלהם, זאת בעקבות אירוע, שככל הנראה בעל רקע פלילי, שאירע בלילה שבין יום ראשון לשני בו כנראה הוצת אופנוע של אדם שחנה בחנייה אל מול סלון הכלות שלהם.

האופנוע, שנשרף כליל, נשאר על רצפת החנייה שאליה מגיעות עשרות כלות ביום המאושר בחייהן כדי להתלבש ולהתאפר בסלון המפורסם. "אמרתי לנציגה של המשטרה שהגיעה לכאן בבוקר שבתור מנכ"ל העסק, אם הם לא יפנו את זה עכשיו אני פשוט גורר להם את האופנוע לכביש ושוטף כאן הכל ולא יהיו להם שום ראיות." אומר יוהאן אבוחצירא בזעם וממשיך "צריכות לצאת מכאן היום 12 כלות, איך הן ייצאו מכאן עכשיו ככה? כבר קיבלנו תלונות על האופנוע מצד לקוחות."

לטענת בני הזוג, יוהאן ועינב אבוחצירא, אשר מנהלים את סלון הכלות ללא בעיות ובהצלחה רבה, הם פנו מיד לגורמים המוסמכים הן בעיריית אשדוד והן במשטרת אשדוד אך נתקלו בתשובות שלא רק לא הצליחו לספק עבורם תשובות ופתרונות אלא בתשובות מזלזלות ומקוממות והפנו את בני הזוג ממוקד המשטרה אל המוקד העירוני וכך בחזרה במשך מספר שעות. "במוקד משטרת אשדוד אמרו לי 'מה אנחנו שירותי גרירה?' ואמרו לנו אין לכם מה לעשות האופנוע צריך להישאר עד תשע בערב, עד שיבוא בעלי האופנוע שזה רכוש שלו, לגרור אותו והוא יוכל להגיע רק בתשע בערב." אומרת בסערת רגשות עינב.

שאלה: ניסיתם להסביר שהדבר פוגע לכם בעסק?

תשובה: "בטח, אמרתי לו שאנחנו חברה ופוגעים לנו בפרנסה, יש כאן 12 כלות שצריכות לצאת היום מהסלון. אם אחר כך אקבל תביעות על כך שכלות יצאו עם שמלות מלוכלכות, מי יתמודד אחר כך עם התביעות? לא קיבלנו פתרון לא ממוקד 100 ולא ממוקד 106."

עמדת משטרת אשדוד לגביי המקרה היא שברגע שהשוטרים שהגיעו לזירה במהלך הלילה החליטו כי לא מדובר בראייה פלילית שתשמש אותם בחקירה, הטיפול באופנוע השרוף עובר מיידית אל בעלי האופנוע שכאמור היה יכול להגיע רק בשעות הערב אל המקום או אל העירייה שמצדה הפנתה את בני הזוג בחזרה אל משטרת אשדוד. "אני רוצה לשאול שאלה. במדינת מתוקנת כמו ישראל ובעיר החמישית בגודלה, אשדוד, האם יכול להיות מצב שאנשים יעברו אל מול מפגע בטיחותי שכזה ולא יזיזו אותו? העליתי את השאלה הזו בפני המשטרה וגם בפני המוקד העירוני והתשובות היחידות שקיבלתי הן ש'הם לא שירותי ניקיון ולא שירותי גרירה'. זה גרוע מאד שאנחנו מקבלים תשובות כאלו, במדינת ישראל בשנת 2013." אומרת עינב אבוחצירא, בעלת סלון הכלות.

burned motorcycle

האופנוע השרוף

המצב הבלתי נסבל בו נאלצו כלות ביום המאושר בחייהן לעבור אל מול אופנוע שנשרף ככל הנראה בצורה פלילית, הביא את בעלי הסלון, יוהאן לפנות את האופנוע בעצמו ולא לחכות למשטרת אשדוד ולעירייה שהעבירו את בני הזוג מאחד לשני כאילו היו כדור במשחק טניס.

תגובת משטרת אשדוד: "באירוע שבנדון ניתן טיפול משטרתי במהלך הלילה. עם תום הטיפול המשטרתי משהובהר כי אין הקטנוע השרוף משמש כראיה לא ניתן ליתן מענה משטרתי. משכך, פינוי הקטנוע נעשה על ידי הבעלים, לחלופין ניתן לפנות אל המוקד העירוני."

תגובת עיריית אשדוד: "המוקד הגיב כנדרש, שהרי אתה לא מצפה לשיבוש ראיות. נושאים בעלי רקע פלילי מטופלים ע"י המשטרה."