ashdod10 logo

מה מסתתר מאחורי הסדינים של צור?

הראש של אלי צור, בן 37 מאשדוד לא מפסיק לעבוד ולחשוב על פטנטים שיקלו עלינו את החיים. הוא זה שעומד מאחורי ההמצאה של "קליק L", שמחזיק ומותח סדינים על מיטות ונחשב לפטנט מהפכני. צור, הילד השובב שנולד וגדל באשדוד לא פחד להעיז ולממש את חלומו והתגבר על כל הקשיים שבדרך. כיום למעלה מ- 60,000 ישראלים כבר רכשו את ה "קליק L" והוא נמצא במו"מ עם חברות מזרונים לצרף את המוצר לתוך המזרן. באמתחתו עוד מספר פטנטים והוא עוזר ליזמים צעירים וחסרי ניסיון
ענת ביגר | חמישי, 04 ספטמבר 2014 15:36

לאחרונה הולך וכובש את השוק מכשיר קטן ומהפכני המשווק בארץ ובעולם.Click-L , מחזיק ומותח סדינים, שפותר בקלות את הבעיה של בריחת הסדין מהמזרן. מי מאיתנו לא חווה יום יום את התופעה המעצבנת של בריחת הסדין מהמזרן ושיקום מי שלא אוהב שהסדינים מתוחים וישרים. בעזרת ה- Click-L , פטנט קטן ומדליק, המיטה נראית מסודרת ומוכנה למסדר הרס"ר בצבא.
האיש שעומד מאחורי המוצר, שכל בית צריך, הוא אלי צור מאשדוד. צור, המציא את המכשיר לפני כשנתיים וחצי. ואם הוא חשב שהחלק הקשה הוא להמציא פטנט שפותר לרבים בעיה, אז מהר מאוד הוא גילה, שארוכה הדרך להוציא מן הכוח אל הפועל את המוצר. אבל, צור לא הרים ידיים ולא פחד מהקשיים בדרך ומטריקת הדלתות והגשים את חלומו. "החשוב הוא לא לוותר על החלום ולראות בקשיים הזדמנויות", הוא אומר. כיום כבר למעלה מ- 60,000 ישראלים רכשו את ה- Click-L, המוצר שלו נרשם כפטנט עולמי וה- Click-L עומד לחדור לשוק האמריקאי וצור מאמין שיכבוש את השוק. "מדובר באמת במוצר נחוץ והכרחי". השלב הבא שלו הוא להפוך את ה- Click-L לחלק מהמזרנים, כך שאדם שירכוש מזרן חדש יקבל את ה- Click-L בילט אין. הוא נמצא במו"מ בנושא עם מיטב החברות המייצרות מזרנים.
צור, בן 37, נשוי ואב ל- 3. הוא נולד וגדל באשדוד. הבית שלו טיפח יצירתיות בכל אחד מהילדים. הוא מספר שגם אמו וגם אחיו מנגנים בפסנתר והוא כותב שירים. היצירתיות והדמיון המבורכים שלו, באים לידי ביטוי כיום. לדבריו כבר מגיל צעיר היזמות בערה בו והוא שאף לעשות ביזנס. הוא סיים תיכון במקיף ה', ולא אהב ללמוד.
אחרי שירות צבאי בחיל חימוש, בעקבות ההיכרות עם אשתו, הוא לקח עצמו בידיים ותוך תקופה קצרה השלים ושיפר את ציוני הבגרויות שלו, ולמד לתואר הנדסאי אלקטרוניקה. הוא התקבל לעבודה בבית זיקוק, במחלקת מחשוב ובקרה. אבל החלום להמציא ולייצר מוצר לא הרפה ממנו. לפני כשלוש שנים הוא נרשם לפגישת יזמים "מרעיון למיליון", נפגש עם מנכ"ל 'קו אופ' ועוד אנשים חולמים, כמוהו. המפגש הזה נתן לו מוטיבציה להעיז ולממש את החלום שלו.

איך נולד הרעיון שלך להמציא את ה- Click-L ?
"הפריע לי באופן אישי וגם לאשתי המצב הזה, שהסדין יוצא ובורח מהמזרן ושהמיטה סתורה ומבולגנת. עשיתי סקר וגיליתי שזו תופעה שמפריעה כמעט לכל האנשים ושהיא מפריעה יותר לגברים. ושהפתרונות הקיימים בשוק ממש לא יעילים. חשבתי על זה הרבה. עלו כל מיני רעיונות למשל עם מגנט, אבל הבעיה הייתה לתפוס את הסדין. והתחלתי לעבוד על זה במשך חצי שנה וכמו בהבזק בהארה עצמית עלה לי איך לתפוס את הסדין".

מה היה הרעיון?
"באותו יום בעבודה במקרה מצאתי גומייה ומשום מה שמתי בתוך הכיס. מאוחר יותר הגעתי לבעל המקצוע שביקשתי שיכין זווית והוא משום מה עשה חור. הסתכלתי בחור והגומייה בכיס התאימה כמו כפפה ליד. הכנסתי את הגומייה והבנתי, שעליתי על פטנט".

אז איך הפטנט עובד ומה היתרונות העיקריים שלו?
"הפטנט של Click-L כולל ארבעה זויות פלסטיק איכותיים בצורת L וארבעה כפתורים (קליקלים) מיוחדים לנעילת הסדין, בכל אחד מהזויות פתח יעודי בחלקו העליון. פשוט מניחים באופן קבוע את הזויות בכל אחת מארבעת פינות המיטה, כאשר חלק אחד של ה-L מתחת למזרן וחלקו האנכי נצמד לדופן המזרן הכל בהתאם להוראות הפשוטות שעל גבי האריזה, או אפשר לצפות בסרטון באתר. השלב הבא, מכסים את המזרן כולל הזויות בסדין באופן רגיל וכעת כל שנותר הוא להשחיל את הכפתור עם הסדין אל הפתח המיועד ולהקליק כלפיי מעלה בקלות והסדין נעול. מדובר במוצר ידידותי שקל לשימוש ושכל אחד אפילו אנשים עם מוגבלות גופנית כמו בגב יכול להפעיל, הוא חוסך בזמן ובעיקר בעצבים של מי שמנסה בעצמו לסדר את הסדין במזרן, ניתן להשתמש גם בסדינים ללא גומיות, אינו הורס את הסדין ומתאים גם למזרונים גבוהים וגם אין צורך להרים את המזרן דבר שמקל מאוד את סידור הסדין".

המהפכה במיטה

צור מספר כי החלק הקל היה להמציא את ה- Click-L החלק הקשה באמת היה להפוך אותו למציאות."הרעיון תמיד פשוט אבל להגיע שהמוצר יכנס למדפים זה לא פשוט במיוחד בארץ. לא פותחים את הדרך. השוק ממש אכזרי וקשה מאוד".
אבל לא אדם בעל מעוף ותעוזה כמו אלי צור, יוותר. הוא לא נבהל מדלתות שנטרקו בפניו, אלא הקיש על הדלת הבאה בתור. בעשר אצבעות, בנוסף לעבודתו בבית הזיקוק והיותו בעל משפחה, הוא הצליח. הוא נתקל בהרבה מהמורות ומכשולים בדרך, ובעצם למד באוניברסיטה של החיים על יזמות ושיווק. הוא נפגש עם איש עסקים מבוגר ממנו ובעל ניסיון שהיה שותפו והפך לחבר טוב. "הוא לימד אותי המון כמו שלא צריך לבזבז על שטויות, כמו משרד או מכונית מפוארת וניתן לשווק עם מכשיר נייד, במקום. הוא ראה את הפטנט, הזמין אותי לביתו, אשתו התלהבה מאוד והאיש השקיע כ- 800,000 בפיתוח המוצר".
צור , עם היצירתיות שלו היה מעורב בכל החל מעיצוב אריזת המוצר, הקים בעצמו את האתר באינטרנט ואף ביים את הסרטון בעצמו. לדבריו יש כל כך הרבה עבודה לעשות. "אבל כשהרעיון שלך קורם עור וגידים ואתה עוזר לאנשים ויוצר ממש מהפכה במיטה שלהם זה שווה כל רגע".
בשלב מסוים, השותף החליט לעזוב וצור נאלץ לתת לו בזמן קצר את חלקו בהשקעה. "הייתי חייב להחזיר לו 450,000 שקלים, תוך 10 חודשים. אשתי התנגדה קצת אבל תוך שנה החזרתי את ההשקעה והמכירות עלו".

לדברי צור חלק מההוצאות הם תשלום עבור רישום המוצר כפטנט. ה- Click-L שלו רשום כפטנט בארץ, באירופה ארה"ב ובקרוב גם בקנדה. הוא מדגיש שזה הליך חיוני לכל פטנט טוב שמאמינים בפוטנציאל שלו.

כמה עולה לרשום פטנט בארץ ובחו"ל?
"עלות רישום פטנט בארץ נע בין 10,000 שקלים לבין 20,000 שקלים. עלות רישום בארה"ב עולה כ- 15,000 שקלים. למי שמאמין בפטנט שלו, כדי לרשום את הפטנט מעבר לשנה. מי שמגלה בשנה שמדובר באמת במוצר עם פוטנציאל אמור לשלם PCT שעלותו כ- 25,000 שקלים והוא למעשה מקנה הגנה לעוד שנה וחצי לאחר השנה הראשונה. רישום פטנט באירופה הוא הכי יקר ועלותו כ- 7,500 יורו וזה רק ההתחלה מכיוון שלאחר מכן יש 1,000 יורו לכל מדינה באירופה שיבחר בעל הפטנט. כל מי שחושב לרשום פטנט עולמי במדינות מקובלות ופוטנציאליות צריך להיות מוכן להיפרד מכ- 250,000 דולר במהלך שנות חייו של הפטנט. אך, מי שמאמין שלמוצר שלו יש פוטנציאל זה שווה".

 יש לך עצה למי שיש לו פטנט ולא יודע מה לעשות?

"לכל אלו שחולמים להצליח עם מוצר רצוי שידעו כי החלק של רישום הפטנט הפיתוח שלו וכל המשתמע מכך הם 20% מהצלחת המוצר. כל השאר תלוי בשיווק ובאורך הרוח של הממציא. המון דלתות נטרקות ואסור בשום אופן להישבר מכיוון שכל הצלחה טומנת בתוכה המון משברים קטנים שבונים שלם אחד גדול. נכון להיום אני גם עוזר להמון יזמים לקצר דרכים ולדלג על מכשולים וכמובן לחסוך בעלויות מופרכות של שרלטנים שגובים בין 30 אחוז ל- 40 אחוז מהמקובל. למי שיש רעיון או פטנט בכל תחום שהוא אני מוכן לייעץ ולקשר אותו לאנשים הנכונים ואף לעזור בנושא השיווק וייצור אב טיפוס ובאיתור משקיעים בשמחה. ניתן להשיג אותי במייל שלי [email protected] או בכתובת באתר www.clickl.co.il".
לסיום, מספר צור כי הוא שוקד בימים אלה על פטנטים חדשים. "יש פטנט בשלבי רישום טיטול למבוגרים וילדים עם מגבונים. כמו כן בפיתוח מוצר למשחקי מים ופלסתר שמכיל בתוכו פולידין. אני אוהב לחבר בין שני דברים שונים. רעיונות לא חסר".
את מוצר ה- Click-L ניתן לרכוש דרך האתר ובקרוב הוא יימכר במקומות נוספים עימם הוא מצוי במו"מ מתקדם.

צור מציג את הפטנט שלו. "מדובר במוצר ידידותי קל לשימוש"

click2

"משחילים את הכפתור עם הסדין אל הפתח המיועד ומקליקים כלפיי מעלה בקלות והסדין נעול". חלק מה- Click-L

 

תגיות: