ashdod10 logo

לוחם הצדק של עובדי עיריית אשדוד, דב קרן הודח מתפקידו

דב קרן נלחם בשנים האחרונות למען העובדים. כל העובדים באשר הם "מצאת החמה ועד צאת הנשמה, מעולם לא נכנע למעסיקים, לא הצליחו לפתות אותו בטובות הנאה כאלה ואחרות, לא ישב עם מעסיקים כ"יד המלך" מעולם. קרן משמש כ- 37 שנים כעובד הסתדרות ומשנת 98' כיו"ר הסתדרות המעו"ף והיום הודח מייצוג העובדים
חן בוקר | שני, 25 נובמבר 2013 16:13

קרן לא ביקש במשך כל השנים בקשות להוצאות נסיעות לבית הדין ולא כלכלה. היו לעיתים מקרים שעובדים לא היה להם כסף גם לא לנסוע באוטובוס והוא שילם עבורם מכיסו הפרטי.

היום, בסביבות השעה 13:00, מאיר בן גוזי, הפיץ מכתב החתום על ידי ארנון בר- דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף, בתפוצה כללית בעיריית אשדוד בו כתוב כי דב קרן לא ייצג את עובדי העירייה ויוחלף על ידי חברו מר אלי טרבלסי. דב לא קיבל בצורה מסודרת עד לשעה זו את ההודעה על הפסקת עבודתו בטיפול בעובדי העירייה.
אלי טרבלסי, מנהל חטיבת עובדי הרשויות המקומיות הארצי, יושב במשרדו בתל אביב וככל הנראה פעם בשבועיים ייטפל בכל העניינים הנוגעים בעירייה עם יו"ר ראש המרחב מר חיים שייב.

כשבוע לפני הבחירות המקומיות האחרונות, כשייצג קרן את מצילי דור ב' וקבלו את הסעד המבוקש. יום לפני מנע פיטוריו של עובד שהוחזר לעבודה על ידי השופטת בדימוס דינה אפרתי. למחרת, הופיע בבית הדין עם המצילים ולאחר מכן אומר קרן כי פנה אליו מאיר בן גוזי ואיים: "תמשיך לחגוג בהצלחות, אחרי ה- 22 באוקטובר לא יהיה לך משרד להגיע אליו."

dov 2

ביום חמישי האחרון, נשלחה בקשה לעופר עיני יו"ר ההסתדרות ואבי ניסנקורן יו"ר האיגוד המקצועי הקוראת להדיח את יו"ר ועד העובדים, מר מאיר בן גוזי מתפקידו, זאת מפני הרשעתו בעבירה במרמה, הפרת אמונים, עונש מאסר וקנס שקיבל ובעיקר בגין כך שאינו ממלא את תפקידו ביו"ר הועד ולא מטפל בעובדי עיריית אשדוד, לדבריהם במקום לייצג את העובדים, מייצג את המעבידים. במכתב עצמו, צויין כי ארנון בר- דוד משתף פעולה עם מר בן גוזי.

היום, התקבלה הבשורה כי קרן לא ייטפל עוד בעניינים הקשורים לעובדי עיריית אשדוד. במקביל יצאה היום תביעה של המצילים שנמסרה כבר לעירייה, בא בבד, הבוקר הקים קרן קול צעקה למספר גורמים בהסתדרות על מנת להוציא צו מניעה גורף המבקש להפסיק להתנכל לעובדים בעירייה, עם עובדות וכן ביקש להחזיר את המצב לקדמותו ולא לחתור בבשר החי של העובדים והשובתים ובתנאי השכר שלהם".

עוד אמר קרן: "בנושא שביתת עובדי אחזקות החופים, אני חושש לחיי אדם, לראייה אחד מהשובתים מאושפז עד לרגע זה עוד מאתמול. הם קיבלו גזירות שפוגעות להם בשכר ומציבות אותם במקום של רעב. האם עד כאן חטאתי איפשהו? האם להגן על עובדים זו עבירה שיש עימה קלון?"
אני מאוד מפותע, אני כבר דור שלישי בהסתדרות, עברתי קרוב לשמונה "ראשים" שעברו בהסתדרות והייתי איתם. אני חושבת שחלקם, אם היו מועדים למתרחש היו קמים מקברם וכנראה היו זועקים "הצילו את ההסתדרות והצילו את עובדי העירייה".

"מעולם לא חיפשתי את אור הזקורים, עברתי לפחות כ- 500 תביעות בבית הדין לעבודה, גם באיזורי וגם בארצי ואם שופטים כמו נשיא בית הדין לשעבר כבודו מרדכי כליף בשנת 97' כינה אותי "מיטב עורכי דין מופעים בפניי, אני מתרשם מעת לעת שאינך נופל מהם והמאבקים שלך נוגעים ללב. השופטת יהודית הופמן אמרה לו: "אם לא היית היו צריכים להמציא אותך, דלתי פתוחה בפניך", נזכר קרן ודמעות בעיניו.

"לאחר שמאיר בן גוזי היה במעצר בית עד למתן פסק הדין ולאחר הרשעתו היה אמור לחזור לעבודה כבר ביום ראשון. ביום שישי, לפני הצהריים חגגו לו במסעדת "אידי" בהשתתפות ארנון בר דוד, בכירי העירייה וגם מקורבים למרחב ודרשו ממני לכנס את ועד העובדים ולבחור בו מחדש. לא חשתי דחיפות ונשארתי בביתי. ביום ראשון הם התכנסו בלעדיי בהוראת ארנון בר- דוד ובחרו בבן גוזי בשנית".

דב סיים ואמר: "חוסר מנהל תקין, בלשון המעטה ניצח במערכה לתקופה קצרה, אבל בטווח הארוך השמחה מוקדמת, הן למאיר בן גוזי ולהן לחבר מרעיו"

תגובתו של מאיר בן גוזי, יו"ר ועד עובדי עיריית אשדוד: "קיבלתי העתק מארנון בר- דוד והפצתי את זה לכל עובדי העירייה על פי סיכום איתו. מי שהיה צריך להודיע את זה לדב קרן היה חיים שייב, זה לא מתפקידי.
יש מערכת יחסית איומה ביני לבין דב קרן שכוללת חוסר אמון משוועה ואנו פועלים לטובת עובדי עיריית אשדוד. דב קרן מייצג הרבה שנים את העובדים ואין לי טענות כלפיו אלא על שהוא רודף אותי באופן אישי בשלוש השנים האחרונות. הוא קרא להדיח אותי, לא אני אותו, הוא הסיט נגדי עובדים, מה שהוא לא עשה במסגרת תפקידו. אין לי אמון בו ואני לא יכול לעבוד איתו."

חיים שייב בחר שלא להגיב ואמר: "אני מחר אכנס ישיבת מזכירות מיוחדת, לדיון בנושא, ואת דעתי ועמדתי "אציג בפני חברי המזכירות ונקבל החלטות בהתאם.


גם אבינועם שושן, חבר מועצת העיר וסגן יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד הגיב לדברים: "אין לארנון בר דוד סמכות להודיע שהוא מדיח אותו. חיים שייב הוא היחידי שיכול ל"נטרל" את דב קרן. אני נמצא 15 שנה בועד. יו"ר הועד, מר בן גוזי שהורשע בעבירה עם קלון חייב ללכת הביתה. לדוגמא תוכלו לראות את מה שהיה עם אלון חסן, יו"ר ועד עובדי הנמל שלא הורשע אלא רק הוצגו חשדות כנגדו בתקשורת, מיד הודח לשלושה חודשים. יש בתקנון של ההסתדרות קביעה כי "לא ייכהן חבר בועד העובדים שהורשע בקלון". לא רק שבן גוזי לא יכול להגן על העובדים, היחיד שעושה את זה, זה דב קרן והוא מנסה לנטרל אותו.