ashdod10 logo

יצחק מויאל יתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר

לאחר חודשים ארוכים של בדיקות ושיחות עם גורמים בכירים בעיר, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ יצחק מויאל, החליט להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר, דרך סיעה עצמאית. מזכיר מפלגת העבודה באשדוד אשר אוחיון, ישובץ במקום השני ברשימה.
מנחם גלילי | חמישי, 28 מרס 2013 21:13

יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ יצחק מויאל (52), תושב אשדוד, שעבר כברת דרך בפוליטיקה הארצית ומכהן בשורה של תפקידים בכירים בהסתדרות, החליט להתמודד על מקום במועצת העיר באשדוד.

מויאל החל את דרכו המקצועית כמנהל מכירות ארצי של חברת השקם, מסוף שנות ה-80 ועד למכירתה מידי המדינה ליזם פרטי בשנת 2000. בשנים אלו שימש מויאל במשך 14 שנים ברציפות כיו"ר ועד העובדים הארצי של חברת השקם, תפקיד בו היה אחראי על כ-15 אלף עובדים. בתקופה זו צבר מויאל ניסיון של שנים ארוכות בתחומי הפנסיה, הפיננסים והגמל (כדירקטור בקרן פנסיה), ניהול כ"א ופיתוח עסקי. בין תפקידיו: סמנכ"ל כ"א בחברת "מיטבית עתודות" לניהול קרנות פנסיה, וכסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת כלל, חברה לביטוח בתחומי הפנסיה, הגמל והפיננסים.

בשנת 2009 נבחר מויאל פה אחד ע"י מרכז הסתדרות הבניין, לתפקיד יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ בהסתדרות הכללית החדשה, וכממלא מקום נשיא הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל, מיסודם של התאחדות בוני הארץ והסתדרות עובדי הבניין והעץ. מדובר בתפקיד בעל השפעה גדולה מאוד, ומויאל יצק לתפקיד תוכן חדש, ובין השאר קבע הסכם קיבוצי חדש, עם שכר מינימום גבוה משכר המינימום בארץ, לטובת עובדי ענף הבניין והעץ (5,000 שקל בחודש).

כמו כן מויאל החליט לקרב את הצעירים בארץ לענף הבנייה, ויזם יחד עם משרדי ממשלה ורשויות מקומיות מסלולים מיוחדים לקליטת חיילים משוחררים לענף הבניין, עם שכר התחלתי גבוה מאוד, כאשר לאחר סיום הקורס אותו צעיר יכול להשתכר כ-9,000 שקל בשלב ראשון, עם אפשרות להתקדם לדרגה של מנהל עבודה עם שכר של כ-20 אלף שקל. עשרות צעירים מאשדוד החלו לא מכבר קורס דומה בבית הספר עמל, ומויאל הרגיש שסגר מעגל: "לאחר שהפרויקט כבר החל בכמה ערים בארץ, ריגש אותי מאוד לפתוח קורס שכזה באשדוד, בשיתוף פעולה מלא עם עיריית אשדוד".
מויאל קיבל את ההחלטה להתמודד על מקום במועצת העיר לפני שבועות ארוכים, ורק לאחר שבדק את השטח, ואף קיים סקר ראשוני, החליט להוציא את הרעיון לפועל: "מי שמכיר אותי יודע שאני לא אוהב לשלוף, אלא בודק כל דבר ודבר באופן יסודי, וכך עשיתי גם בעניין זה. כמו כן התייעצתי עם מורי ורבי יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שנתן לי את ברכת הדרך. אני מתמודד דרך סיעה עצמאית שהקמתי, ולמרות לחצים של חברים קרובים להתמודד גם על ראשות העיר, הבהרתי לכולם שבשלב הזה האופציה הזו אינה עומדת על הפרק, אלא צריך להפשיל שרוולים עם כל הצוות שבא לסייע לי, ולעמוד כרגע ביעד אחד שהצבנו – להיכנס למועצת העיר עם מספר מנדטים ולהשפיע כמה שיותר על המשך פיתוחה ושגשוגה של העיר.

היתרון הגדול שלי הוא שאני איש של מעשים ולא של דיבורים והזמן יוכיח את זה. אני מודיע שאני לא בא לחפש ג'וב או משכורת. אני מגיע לעבוד בהתנדבות מלאה למען העיר אשדוד. אני מגיע להתמודדות הזו עם ניסיון גדול בשורה של תחומים, ואין לי ספק, שיחד עם החברים שהולכים איתי, נוכל לקדם מספר פרויקטים בלתי רגילים בעיר".

מויאל יחנוך את מטה הבחירות שלו מייד לאחר חג הפסח, ויש לו רשימת פעילים ראשונית המונה מאות חברים קרובים ואנשים המלווים אותו שנים ארוכות. מויאל החליט לשלב זרועות עם מזכיר מפלגת העבודה בעיר הנמל אשר אוחיון, שיהיה מספר 2 ברשימה העצמאית. מויאל: "אשר אוחיון הוא דוגמא לדמות צעירה שעשויה להגיע רחוק מאוד בפוליטיקה המקומית בזכות העשייה שלו, היושר שלו והנחישות שלו".

אוחיון עצמו אמר: "מדובר במהלך שהבשיל כבר שבועות ארוכים, וסגרנו את הדברים בתחילת השבוע האחרון. אני מאוד מעריך את הדרך וההתנהלות של יצחק מויאל, וחושב שזה טוב לפוליטיקה באשדוד שאנשים כאלה ראויים מחליטים להניח בצד פרוייקטים ברמה ארצית, כדי להשפיע ולשנות דברים באשדוד. אנחנו הולכים לעבוד קשה מאוד, ואין לי ספק שנהיה הפתעת הבחירות".