ashdod10 logo

המשטרה מחפשת את נוכל האשראי מאשדוד

מי הוא הנוכל , שחגג על כרטיס האשראי של אישה מאשדוד שבסך הכל ביקשה להירשם למכון כושר בעיר? היחידה לחקירות הונאה חוקרת את התלונה שהגישה האישה על כך שצעיר חגג עם האשראי שלה בעשרות אלפי שקלים. האישה מגוללת את הסיפור לראשונה גם לאתר "אשדוד 10". ממכון הכושר באשדוד לא התייחסו לשאלות ולא הגיבו. תחקיר
יהודית קלר | חמישי, 28 אוגוסט 2014 13:47

ש', צעירה מהמגזר הדתי באשדוד הגיעה לפני כחודשיים למכון הכושר "סטודיו G" בקניון "לב אשדוד" על מנת לרכוש מנוי לאחותה הצעירה. היא חוייבה את בכרטיס האשראי שלה על סך 100 שקלים במעמד הרכישה, ולאחר מספר שעות צלצל הטלפון של ש'. מהצד השני, ענה גבר והזדהה כמנהל חדר הכושר אשר נמצא באותו רגע עם אחותה, וטען כי חייב בשוגג את כרטיסה בחמישים שקלים יותר.
מאחר ושמעה מצדו השני של הטלפון את קולה של אחותה הצעירה, לא חשדה בדבר ונתנה את הסכמתה להחזיר את הכסף לאחותה במזומן. ה'מנהל' התנצל ואמר כי מאחר והעסקה התבצעה באשראי, כך גם ההחזר יתבצע. ש' נתנה את הסכמתה ללא כל חשד מצדה. צלצול הטלפון השלישי לא איחר להגיע. ה'מנהל' שב והתנצל, אך הפעם ציין כי חברת האשראי אינה מאשרת את הזיכוי ללא צילום של תעודת הזהות. ''יכול להיות שיש לך בעיה עם מסגרת האשראי', אמר המנהל. למרות הטענה התמוהה, הציעה הצעירה להגיע לבית העסק ולהציג את תעודת הזהות שלה על מנת לסיים את ההליך הלא ברור והמייגע שאליו נקלעה. ''אין צורך'', הפטיר המנהל, ''את יכולה לשלוח לי צילום של התעודה גם באפליקציית ה'וואטסאפ'". הבקשה התמוהה הפתיעה את ש', אך היא בכל זאת החליטה לסמוך על דבריו של ה'מנהל'.

"מאותו רגע, חיי הפכו לגיהנום"

מספר ימים לאחר מכן, גילתה הצעירה בפירוטי כרטיס האשראי שלה חיובים גבוהים במסעדות בהן כף רגלה מעולם לא דרכה מפאת טעמי כשרות. בנוסף על כך, בתי העסק אשר חייבו את הכרטיס נמצאים באזור העיר באר שבע. מיד לאחר חשיפתה לחיובים המופרזים, התקשרה ש' לחברת האשראי, דיווחה על גניבת פרטים וחסמה את כרטיסה. חברת האשראי יצרה קשר עם כל אחד מבתי העסק אשר כרטיסה 'חגג' בהם, ולאחר תהליך בו העסקים וידאו כי לא הצעירה מאשדוד היא זו שחייבה את הכרטיס, בוטלו החיובים והכסף הוחזר לש'. כרטיס אשראי חדש נשלח לצעירה אשר בטוחה כי הכל מאחוריה.
מיד עם הגיעו של כרטיס האשראי החדש, ש' יצרה קשר עם חברת הסלולר שלה על מנת לעדכן את פרטי התשלום מכרטיסה החדש. "הסיוט שב לחיי", אומרת ש'. נציגת השירות שאלה את ש' מדוע קיימים בבעלותה ארבעה קווים. מיד לאחר מכן התברר לה כי מישהו השתמש בצילום תעודת הזהות כייפוי כוח ורכש בעזרת פרטיה של ש' שלושה מכשירי Galaxy S5 מחברת הסלולר ופתח להם קווים.
ש' ההמומה פנתה למשטרה והגישה תלונה בגין הונאת כרטיס אשראי וסיפרה את כל מה שידוע לה ובמי היא חושדת. לאחר הגשת התלונה ש' הגיעה ל'סטודיו G' וביקשה לדבר עם הבעלים, על עוגמת הנפש אשר נגרמה לה, ככל הנראה ועל פי החשד, עקב אותו 'מנהל' לכאורה. את פניה של ש' קיבלה צעירה אשר טענה כי היא הבעלים, ורמזה לה שהיא לא מופתעת כי אותו צעיר ביצע את המעשה. אחד העובדים טען כי אינו מכיר את הצעיר, אך הסתבר כי הוא לא פחות מאחיו הגדול – אז הוא הודה כי אחיו אינו עובד של המקום, אלא ''קופץ'' מפעם לפעם.
ש' מספרת בדמעות: ''המצב הביטחוני גם ככה לא מאפשר לנו להירגע. אני עומדת להינשא בחודש הבא ואותו צעיר שככל הניראה התחזה למנהל הסטודיו השתמש בפרטיי וגנב לי אלפי שקלים. עכשיו הסטודיו מתנער מאחריותו כלפיי כלקוחה''
מרפ''ק נאווה טבו, דוברת מרחב הנגב נמסר כי מאחר וחיובי האשראי בוצעו בתחומי העיר באר שבע, הוגשה תלונה בתחנת באר שבע והמקרה הועבר ליחידת ההונאה של מרחב הנגב להמשך טיפול. "התיק מתנהל על ידי יחידת ההונאה של מחוז דרום".

כל הניסיונות לקבל תגובה מסטודיו G נתקלו בשתיקה גמורה, כולל בשיחות טלפון לסטודיו עצמו. כמו כן נשלחו מיילים לסטודיו ובהן השאילתות על המעורבות, לכאורה, של מישהו מהמכון בכל מה שקשור לסיפור ההונאה.