ashdod10 logo

בשם המוסיקה: אופיר בן שטרית, נתן גושן וחברים תרמו להצלתו של התינוק יהונתן חיים יעקוביאן

עשרות אומנים, בהם אופיר בן שטרית, הזמרת הדתייה מ''דה וויס'' ונתן גושן, השתתפו במופע ההתרמה להצלת יהונתן חיים יעקוביאן, תינוק בן שנה ושמונה חודשים, הסובל ממום נדיר בכבד  (תמונות מהאירוע).וזקוק בדחיפות להשתלת כליה. במהלך הערב נאספו כ-20 אלף שקלים
מערכת אשדוד10 | שלישי, 12 מרס 2013 09:33

אופיר בן שטרית המועמדת הדתייה, תושבת גן דרום, שעלתה לשלב חצי הגמר בתכנית הריאליטי ''דה וויס'' הגיעה ביום חמישי בערב לאודיטוריום מקיף ד' ע''ש רמי נעים באשדוד כדי לתרום את חלקה במופע צדקה להצלתו של יהונתן חיים יעקוביאן, תינוק בן שנה ושמונה חודשים החולה במום נדיר בכבד. ולא, היא לא הייתה שם לבד. גם נתן גושן הגיע, ושלל כוכבי ''דה וויס'' מהעונה הקודמת: מתן שמר, גל בנימין, מאור תיתון וחן גואטה, ו''כוכב נולד'': אסף ברמן, הדר עמרם, אור בן ברוך, ספיר מסיקה ואחרים.

natan goshen truma edit

נתן גושן נרתם אף הוא להצלת יהונתן

התינוק יהונתן חיים יעקוביאן היה כוכב האירוע לאחר שסיפורו המרגש התפרסם לפני כשבועיים בעיתון "השבוע באשדוד". מאות התורמים שרכשו כרטיסים מבעוד מועד, אמנם התלהבו ממראה המיצגים החיים שקיבלו את פניהם מתיאטרון ''ברמוזה'' אך לבם היה עם הילד הסובל ממום נדיר בכבד, תוצאה של פגיעה ביצירת המרה או בהפרשתה מן הכבד. מרחוק הוא נראה ככל הילדים אולם מקרוב ברור לכל כי מדובר בילד מיוחד, מומו ניכר עד מאוד בצהבת בעורו בלחמיות העיניים וגרד בעור. המרה נוצרת בתוך תאי הכבד, מופרשת דרך הדופן של תא הכבד בעזרת מתווכים אנזימים-חלבוניים שונים לתוך דרכי המרה התוך-כבדיות, משם לדרכי המרה החוץ-כבדיות, לכיס המרה ולתריסריון. כל הפרעה באחד משלבים אלה תגרום לריכוז גבוה של בילירובין קשור בתאי הכבד ובדם, וכן לרמה גבוהה של תוצריה פירוק כמו מלחי מרה, כולסטרול וכדומה,בילירובין הנאגר בכבד הוא רעיל, והוא גורם לנמק תאי הכבד.

sapir mesike truma  edit

ספיר מסיקה

בפתיחת האירוע, אותו הינחו בחן רב אחותו של התינוק, עדן יעקוביאן וליאור גאני, נשאו דברים מנהלת בית הספר מקיף ד', יהודית ביטון, שהבטיחה לסייע למשפחה ככל האפשר. רגע מרגש נרשם כשאופיר בן שטרית עלתה אל הבמה, סיפרה כי היא מתנצלת שזמנה קצר בשל חזרות עם המנטור אביב גפן לקראת חצי הגמר וביקשה להחזיק את יהונתן הקטן. ''איך אפשר להגיד 'לא' לגוזל כזה?" שאלה, והוסיפה: "אני ממש שמחה להיות כאן, זו זכות ענקית בשבילי, האירוע הזה חשוב בעיניי ואני שמחה שיש לי את ההזדמנות להשתמש במוסיקה כדי לעשות טוב לאנשים אחרים". נתן גושן, שספג מחמאות מכל עבר על תרומתו, ענה לקהל: "אין אנשים גדולים, רק ריבונו של עולם".

yonatan truma edit

יהונתן יחד עם משפחתו.

התודה הגדולה נתונה למשפחת תיכון מקיף ד' לרבות מנהלת בית הספר, הגב' יהודית ביטון, רכזת חינוך חברתי הגב' אוסנת סעדון, רכזת מעורבות הגב' נטלי פרץ, מלוות המועצה חן מרזוק וצוות המורים שבמשך חודש שלם נרתמו להפקת הערב. את ההגברה והתאורה תרם אלי מוזיקנסקי, בתכנית האמנותית סייעו ג'רום ארוש ומירב אלטחן עם צוות השחקנים בתיאטרון ברמוזה, רונן הרוניאן מ'מרכז הרוק', רפי סיסו היה אמון על התפאורה המרגשת ועל יחסי הציבור חברת דיאל תקשורת בבעלות ליזה ללוצשווילי.

לאחר המופע נודע כי נאספו כ-20 אלף שקלים שהועברו לחשבונו של הילד בעמותת ''רוטרי ישראל''. עלות ניתוח מהסוג לו זקוק יהונתן חיים, מסתכמת בכמיליון ורבע שקלים. רוב הסכום מיועד להשתלה, בתהליך בו מועברת אונה מהאם לילד כאשר שניהם מנותחים בו זמנית בבית החולים בבלגיה, שם אחוזי ההצלחה בניתוחים מסוג זה הינם גבוהים. יתר הסכום מיועד לתקופת השיקום הארוכה של התינוק והוריו. תרומות ניתן להפקיד בחשבון 409-204544 סניף 029, רחוב הרצל 182 רחובות. כמו''כ ניתן להגיע למספרה של מעצב השיער שמוליק דואק, ולהשאיר כל תרומה, כנגד קבלה. לסיוע נוסף ניתן לפנות אל אבי הילד, אורן בטל' 053-5305993.

תגיות: