ashdod10 logo

"אני חושב שצריך להחליף דיסקט בעיר שלנו" אריה ללוש מתחיל לרוץ לעיריית אשדוד

אריה ללוש, חבר מועצת העיר והאופוזיציה הצהיר הבוקר (יום ב') כי בכוונתו לרוץ ולהתמודד עבור תפקיד ראש העיר לאחר שכבר פתח בקמפיין שכולל שלטים בכל רחבי העיר עם הסיסמה "כי מגיע לכם יותר."
מערכת אשדוד10 | שני, 18 פברואר 2013 12:55

"מי שבוחר להיות עובד ציבור הוא בעצם בוחר בעבדות." כך אמר אריה ללוש הבוקר(יום ב') במסיבת עיתונאים שכינס במסעדת תיאודור באיזור התעשייה שאליה הגיעו שלל הכתבים של אשדוד והסביבה כדי לשמוע את תכניתו של מי שמסתמן להיות המועמד המוביל לשמש אלטרנטיבה לראש העיר המכהן, יחיאל לסרי.

תחילת מסיבת העיתונאים נפתחה עם מספר דברים שאמר דוברו של ללוש, שמאי גולן שגם חשף מצגת ובה סקר שנעשה בקרב תושבי אשדוד שמראה עד את אי שביעות רצונם של תושבי אשדוד בנושאים מסויימים באשדוד כמו חינוך, ביטחון וכו'.

בתחילת נאומו, בחר מר ללוש דווקא להתעסק בתופעה חריגה שניתן להבחין בה כיום ברחבי העיר של השחתת שלטי הקמפיין שלו שנתלו באשדוד על ידי אלמוניים. ללוש הצהיר כי אין בכוונתו להחליף את השלטים ולמחוק את ההשחתה. אך עם זאת נשאלת השאלה מי האלמוניים ומטעם מי הם מנסים לחבל במסע הבחירות של אריה ללוש. כנראה שיש אנשים בעיר שמתחילים כבר לחשוש כשהבחירות בעצמן יתקיימו רק בעוד שמונה חודשים.

IMG 0782 edit

אחד שלטי הקמפיין של ללוש שהושחתו בעיר.

"זה אתגר גדול לנהל עיר כזו כמו אשדוד ולדעתי מי שבוחר להיות עובד ציבור הוא בעצם בוחר בעבדות. מכיוון שצריך לעשות את העבודה באהבת חינם על מנת לשרת את הציבור." כך התבטא חבר המועצה.

עיקר תכניתו של ללוש תבוא לידי ביטוי בשלושה תחומים עיקריים שלדבריו הם הנושאים הבוערים ביותר באשדוד שדורשים טיפול מיידי ושיפור:

דיור בר השגה עבור זוגות צעירים - הבעיה שבוערת בכלל המדינה זכתה להתייחסות רצינית מצד ללוש:"איך יש ראשי ערים ברחבי הארץ שמצליחים בעזרת חשיבה יצירתית להתגבר על בעיות הדיור? אם אחרים הצליחו גם אנחנו נצליח. המטרה היא שאצלנו לא תהיה בירוקרטיה, המטרה שלי היא לצמצם את הבירוקרטיה לאפס. אני אצפה שלאחר כל סטייה הכי קטנה מהתקן אני אקבל דיווח מהמנהלים השונים.

תעסוקה ופרנסה - : אשדוד הידועה כעיר שבורחים ממנה מיטב המוחות הצעירים לעבודה במרכז הארץ זועקת לשינוי בתחום כבר הרבה שנים, על כך אמר ללוש: "לא ייתכן שמדי יום עושים את דרכם מחוץ לאשדוד 30,000 איש שמועסקים במקומות עבודה מחוץ לעיר, המטרה היא לחבר את העובדים והתושבים להצלחת העיר."

התחום השלישי שעליו דיבר ללוש הוא נושא מקומות בילוי לצעירים שלדבריו דבר חשוב לא פחות משאר הנושאים שכן גם בתחום הזה צעירי העיר מחפשים את סיפוקם מחוץ לאשדוד.

IMG 0778 edit

המתמודד הטרי לראשות העירייה סיכם ואמר: "אני חושב שבעיר שלנו צריך להחליף דיסקט. את תושבי העיר לא מעניין הסברים למה אתה לא מצליח לעשות משהו, אם מישהו מנסה להסביר סימן שהוא לא הצליח."

הבחירות אמנם עוד רחוקות בשמונה חודשים אבל נראה כי ללא ספק העניינים מתחילים להתחמם והמירוץ עבור ראשות עיריית אשדוד בעצם נפתח היום שכן ללוש נחשב לאחד המועמדים הרציניים שיכולים לקרוא תיגר על יחיאל לסרי.